Տիգրան Ավինյանը ՀՀ անշարժ գույքի կադաստրի կոմիտեի աշխատակազմին է ներկայացրել նորանշանակ ղեկավարին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը ՀՀ անշարժ գույքի կադաստրի կոմիտեի աշխատակազմին ներկայացրել է կոմիտեի նորանշանակ ղեկավար Սարհատ Պետրոսյանին:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ անշարժ գույքի կադաստրի կոմիտեից, փոխվարչապետն իր խոսքում նշել է, որ նախորդ տարիներին համակարգում կատարված բարեփոխումներն իսկապես նշանակալի են եղել և համոզմունք հայտնել, որ կոմիտեի նոր ղեկավարի ունեցած մասնագիտական պատրաստվածությունն ու ներդրած ջանքերն, անկասկած, կբազմապատկեն կադաստրում գրանցված հաջողությունները: Պարոն Ավինյանը նկատել է նաև, որ թվայնացման դարում պետք է աշխատանքներ տարվեն կադաստրի միասնական՝ կենտրոնացված համակարգի ստեղծման համար, ինչի տեսլականը քննարկվել է կոմիտեի նորանշանակ ղեկավարի հետ:
Ողջունելով և շնորհակալություն հայտնելով ներկաներին՝ կոմիտեի ղեկավար Սարհատ Պետրոսյանն ասել է, որ իր համար իսկապես մեծ պատիվ է ոչ միայն այս կառույցը ղեկավարելը, այլ նաև ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի կառավարության մաս կազմելը: Իր խոսքում պարոն Պետրոսյանը հույս է հայտնել, որ դեռևս 90-ականներին սկզբնավորված և 2010 թվականից բարեփոխվող կադաստրը կվերաարժևորի իր դերը Նոր Հայաստանի պայմաններում և կրկին կհանդիսանա հանրային ծառայությունների մատուցման ոլորտում բարեփոխումների լոկոմոտիվը, իսկ թիմը կկարողանա արժանապատվորեն լուծել իր առջև դրված խնդիրները:
Վերջում փոխվարչապետ Տիգրան Ավինյանը կատարած աշխատանքի համար շնորհակալություն է հայտնել ՀՀ անշարժ գույքի կադաստրի կոմիտեի ղեկավարի պաշտոնակատար Աշոտ Մուսայանին և արդյունավետ աշխատանք է մաղթել համակարգի աշխատակիցներին:

Deputy PM Avinyan introduces new head of Real Estate Cadastre Committee to staff
YEREVAN, AUGUST 14, ARMENPRESS. Deputy prime minister of Armenia Tigran Avinyan introduced new head of the Real Estate Cadastre Committee Sarhat Petrosyan to the Committee staff, the Committee told Armenpress.
In his remarks the deputy PM said the reforms conducted in the system in previous years were really significant, and expressed confidence that the professional skills and efforts of the new head will definitely double the achievements recorded in the field. Tigran Avinyan said works need to be carried out for the creation of single cadastre system in this era of digitization, the vision of which has been discussed with the new head.
In his turn Sarhat Petrosyan welcomed and thanked the meeting participants, stating that it’s a great honor for him to head this structure, as well as be a part of Prime Minister Nikol Pashinyan’s government. He expressed hope that his team will be able to solve its tasks with dignity.
At the end of the meeting deputy PM Avinyan thanked acting head of the Real Estate Cadastre Committee Ashot Musayan and wished productive work to the staff.