Հայաստանն ընթացիկ տարում արդեն 86 մեդալ է նվաճել միջազգային մրցաշարերում
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետությունը ներկայացնող մարզիկների մեդալների քանակը տարեցտարի ավելանում է:
«Արմենպրես»-ի մամուլի սրահում լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ նման հայտարարություն արեց ՀՀ սպորտի և երիտասարդության հարցերի փոխնախարար Գաբրիել Ղազարյանը:
«Մասսայական սպորտի տեսանկյունից մեծ ծրագրեր ենք իրականացնում: Այդ ծրագրերում ներգրված են տարբեր տարիքային խմբերի քաղաքացիներ: Կարևորագույն օղակներից է նաև զորակոչային տարիքը, որտեղ իրականացվող միջոցառումների որակական աճն ակնհայտ է»,- ասաց փոխնախարարը:
Ղազարյանի խոսքով` այս տարի դեռևս չի ավարտվել, բայց բարեհաջող է հայկական սպորտի համար: «2018 թվականին մինչև օրս Հայաստանը Եվրոպայի և աշխարհի առաջնություններում նվաճել է 86 մեդալ` 30 ոսկե, 24, արծաթե և 32 բրոնզե: Դրանք միայն երիտասարդների և պատանիների առաջնություններում նվաճված մեդալներ են»,-նշեց նախարարը:

Armenia already won 86 medals at international tournaments this year
YEREVAN, AUGUST 7, ARMENPRESS. The number of medals won by athletes representing Armenia is increasing every year, deputy minister of sports and youth affairs Gabriel Ghazaryan told a press conference in Armenpress.
“We are implementing great programs in terms of mass sports. Citizens of various age groups are involved in these programs. The conscription age is also one of the most important links, where the qualitative increase of actions is obvious”, the deputy minister said.
He said this year is not over yet, but it is already successful for the Armenian sport. “During 2018 as of now Armenia has captured 86 medals – 30 gold, 24 silver and 32 bronze, at Europe and world championships. Those are only the medals won in youth championships”, he added.