Պուտինը շնորհավորել է Նախագահ Արմեն Սարգսյանին հոբելյանի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանը շնորհավորանքներ է ստանում հոբելյանի առթիվ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ծննդյան 65-ամյակի առթիվ նախագահ Արմեն Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինը։
Ուղերձում մասնավորապես ասված է․
Ընդունեք ջերմ շնորհավորանքներս Ձեր 65-ամյակի առթիվ։
Ռուսաստանում բարձր են գնահատում մեր երկրների միջև բարեկամական, դաշնակցային հարաբերությունների ամրապնդման, ինչպես նաև եվրասիական տարածքում փոխշահավետ ինտեգրացիոն գործընթացների հետագա զարգացման գործում Ձեր ջանքերը։
Սրտանց մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի՛ Արմեն Վարդանի, քաջառողջություն, բարօրություն եւ հաջողություններ Ձեր պատասխանատու գործունեության մեջ՝ ի շահ Հայաստանի եղբայրական ժողովրդի»։

Путин поздравил президента Армена Саркисяна с юбилеем
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента РА,поздравительное послание Армену Саркисяну направил президент России Владимир Путин.
Примите мои теплые поздравления по случаю Вашего 65-летия.
В России высоко ценят Ваши усилия, направленные на укрепление дружеских, союзнических отношений между нашими странами, а также на дальнейшее развитие взаимовыгодных интеграционных процессов на евразийском пространстве.
От всего сердца желаю Вам, уважаемый Армен Варданович, крепкого здоровья, благополучия и успехов в Вашей ответственной деятельности на благо братского народа Армении».