Վրաստանը որոշիչ դեր ունի Հայաստանի համար .Նիկոլ Փաշինյանը բացառիկ հարցազրույց է տվել Վրաստանի «Առաջին ալիքին»
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նորընտիր վարչապետ ՆիկոլՓաշինյանը մայիսի 10-ին բացառիկ հարցազրույց է տվելՎրաստանի «Առաջին ալիքին», որտեղ, մասնավորապես խոսել է Հայաստան-Վրաստան երկկողմ հարաբերությունների մասին: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին նշված է Վրաստանում Հայաստանի դեսպանության ֆեյսբուքյան էջում:
Վարչապետն իր խոսքում նշել է․ «Վրաստանը բարեկամ երկիր է: Վրաստանի և Հայաստանի եղբայրական հարաբերությունները պետք է զարգացում ապրեն, քանզի մենք եղբայրական երկրներ և գործընկերներ ենք: Մեր կուսակցության («Քաղաքացիական պայմանագիր»- խմբ.) ծրագրում Վրաստանը որոշիչ դեր ունի Հայաստանի համար: Կարծում եմ, մեր հարաբերությունները պետք է զերծ լինեն աշխարհաքաղաքական գործոններից և ազդեցությունից, որոնք, ցավոք, ոչ միշտ են դրական»: Նա հավելել է, որ Հայաստանը և Վրաստանը պետք է խորացնեն հարաբերությունը բոլոր ուղղություններով, ինչպես տնտեսական և քաղաքական, այնպես էլ մեր երկու ժողովուրդների միջև:

Грузия имеет решающую роль для Армении: Никол Пашинян дал эксключивное интервью грузинскому Первому телеканалу
Новоизбранный премьер-министр Армении Никол Пашинян дал эксключивное интервью грузинскому Первому телеканалу, в котором, в частности, говорил о 2-сторонних отношениях Армении с Грузией. Как передает «Арменпресс», об этом пишет на своей странице в Facebook посольство Армении в Грузии.
В частности, новоизбранный премьер-министр Армении Никол Пашинян сказал: «Грузия является для нас дружественной страной. Братские отношения Армении с Грузией должны развиваться, поскольку мы являемся братскими странами и партнерами. В программе нашей партии («Гражданский договор»- ред.) Грузия имеет решающую роль для Армении. Думаю, что наши отношения должны быть выше геополитических факторов и влияний, которые, к сожалению, не всегда являются положительными»,- сказал он. По его словам, Армения и Грузия должны углублять отношения по всем направлениям, как в экономическом и политическом плане, так и в общении наших двух народов.