Աբրահամ Խաշմանյանը կրկին հեռացավ «Ալաշկերտ»-ից
Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ակումբից: ՀՀ Բարձրագույն խմբի առաջնության 20-րդ տուրի «Ալաշկերտ»-«Գանձասար-Կապան» (0:1) խաղից հետո տեղի ունեցած ժողովի ընթացքում «Ալաշկերտի» գլխավոր մարզիչ Աբրահամ Խաշմանյանը հրաժարական է ներկայացրել, որն ընդունվել է ակումբի հիմնադիր-նախագահ Բագրատ Նավոյանի կողմից:
«Ալաշկերտի» գլխավոր մարզիչ է նշանակվել Վարուժան Սուքիասյանը, ով վաղվանից կղեկավարի թիմի մարզումները: «Ալաշկերտում» Սուքիասյանին կօգնի Կարեն Բարսեղյանը:
Վարուժան Սուքիասյանը տարբեր տարիներին գլխավորել է ՀՀ ազգային և երիտասարդական հավաքականները, Բեյրութի «Հոմենմենը», ինչպես նաև` «Արարատը», «Լոռին», «Բանանցը», «Վանը», «Կոտայքը», «Ցեմենտը», «Արաքսը», «Սպարտակը» և «Իմպուլսը»:
Սուքիասյանի գլխավորությամբ «Արարատը» դարձավ 2008 թ. ՀՀ Գավաթակիր և առաջնության արծաթե մեդալակիր: «Բանանցի» հետ Սուքիասյանը նվաճել է ՀՀ Գավաթը, առաջնության արծաթե և բրոնզե մեդալները, «Ցեմենտի» հետ երկու անգամ հաղթել է Գավաթի խաղարկությունում, մեկական անգամ նվաճել է առաջնության ոսկե և բրոնզե մեդալները: «Արաքսը» փորձառու մարզչի օրոք նույնպես նվաճել է չեմպիոնական տիտղոսը:
Կարեն Բարսեղյանը գլխավորել է «Ուլիսը» և Հայաստանի երիտասարդական հավաքականը, աշխատել է «Արարատում», «Ալաշկերտում», Հայաստանի ազգային հավաքականում: Բարսեղյանի նախորդ ակումբը «Գանձասար-Կապանն» էր, որի գլխավոր մարզչի պաշտոնը նա լքեց օրեր առաջ:

Абраам Хашманян вновь покинул «Алашкерт»
Об этом Арменпресс сообщили в пресс-службе клуба. После матча «Алашкерт»-«Гандзасар Капан» (0:1) в 20 туре первенства высшей лиги РА состоялось собрание, на котором главный тренер АбраамХашманян подал в отставку, и его заявление было принято председателем-основателем клуба БагратомНавояном.
Главным тренером «Алашкерта» назначен ВаружанСукиасян, который прступит к тренировкам уже завтра. Помогать ему будет Карен Барсегян.
В разные годы ВаружанСукиасян возглавлял разные национальные и молодежные сборные Армении, бейрутский «Оментмен», а также «Арарат», «Лори», «Бананц», «Ван», «Котайк», «Цемент», «Аракс», «Спартак» и «Импульс».
Под руководством Сукиасяна «Арарат» стал обладателем Кубка-2008 и серебряным призером. С «Бананцем» он завоевал Кубок РА, золото и серебро первенства РА, с «Цементом» дважды победил в розыгрыше Кубка, по одному разу завоевывал золотую и бронзовую медали первенства, с «Араксом» также завоевал титул чемпиона.
Карен Барсегян возглавлял «Улисс» и молодежную сборную Армении, работал в «Арарате», «Алашкерте», национальной сборной. Предыдущим клубом Барсегяна был «Гандзасар Капан», с должности главного тренера которого он ушел на днях.