Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհավորել է բանաստեղծ Արմեն Շեկոյանին հոբելյանի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը մարտի 28-ին շնորհավորական հեռագիր է հղել բանաստեղծ Արմեն Շեկոյանին ծննդյան 65-րդ տարեդարձի առթիվ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, նշելով, որ Արմեն Շեկոյանը հայ գրականության ինքնատիպ ներկայացուցիչներից է, որի ստեղծագործությունները հագեցած են ժամանակի շնչով և բացահայտում են ժամանակակիցների հույզերն ու ներաշխարհը՝ Հանրապետության Նախագահը մաղթել է նրան քաջառողջություն, ամենայն բարիք և ստեղծագործական նոր հաջողություններ:

Президент Армении Серж Саргсян поздравил Армена Шекояна с юбилеем
Президент Армении Серж Саргсян сегодня, 28 марта, направил поздравительную телеграмму поэту Армену Шекояну по случаю его 65-летия. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью администрации президента Армении.
В послании сказано, что Армен Шекоян – один из самобытных представителей армянской литературы, произведения которого наполнены духом времени и раскрывают чаяния и внутренний мир современников. Президент Армении Серж Саргсян пожелал ему крепкого здоровья, всех благ и новых творческих успехов.