Նալբանդյանն ու Մամադյարովը համաձայնության են եկել հանդիպել հաջորդ տարեսկզբին
ԵՐԵՎԱՆ, 7 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Վիեննայում դեկտեմբերի 6-ին աշխատանքային այցելությամբ գտնվող Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպել է Ադրբեջանի արտգործնախարար Էլմար Մամադյարովի հետ։
Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտաքին գործերի նախարարության մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապի վարչությունից, հանդիպումը մեկնարկել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցչի ներկայությամբ, ապա շարունակվել առանձնազրույցի ձևաչափով։
Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների հանդիպման օրակարգում էին երկու երկրների ղեկավարների Վիեննայի, Սանկտ Պետերբուրգի և Ժնևի գագաթաժողովներին ձեռք բերված պայմանավորվածությունների իրագործման ուղիները։
Համանախագահների առաջարկությամբ համաձայնություն է ձեռք բերվել Հայաստանի և Ադրբեջանի արտգործնախարարների միջև առաջիկա հանդիպումը 2018թ. տարեսկզբին կազմակերպելու վերաբերյալ։ Հանդիպմանը քննարկվել են ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների տարածաշրջան հաջորդ այցելության ժամկետները։

Armenian, Azerbaijani FMs agree to meet in early 2018
YEREVAN, DECEMBER 7, ARMENPRESS. While on a working visit in Vienna, Armenian foreign minister Edward Nalbandian met with foreign minister of Azerbaijan Elmar Mammadyarov on December 6, the Armenian foreign ministry told Armenpress.
The meeting launched in the presence of the OSCE Minsk Group Co-Chairs and the Personal Representative of the OSCE Chairperson-in-Office, which was followed by a private meeting.
The meeting agenda of the Armenian and Azerbaijani foreign ministers focused on the ways of implementing the agreements reached between the leaders of the two countries during the Vienna , St. Petersburg and Geneva summits.
By the proposal of the Co-Chairs an agreement was reached to organize the upcoming meeting of the Armenian and Azerbaijani FMs in early 2018.