Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այցելել է Թաջ Մահալ
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հնդկաստան աշխատանքային այցի ավարտին Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր մեկնել է Ագրա քաղաք, որտեղ այցելել է Հնդկաստանի տեսարժան վայրերից մեկը՝ Թաջ Մահալ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության եւ տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից, հանրապետության Նախագահը գրառում է կատարել հռչակավոր ճարտարապետական այդ կառույցի պատվավոր հյուրերի մատյանում:
«Շնորհակալություն հայտնելով ջերմ ընդունելության համար՝ ուրախ եմ, որ Հնդկաստան կատարած իմ այցելության շրջանակներում առիթ եղավ այցելելու նաև այս աշխարհահռչակ և միևնույն ժամանակ խորհրդավոր վայրը:
Հիացած եմ ճերմակաթույր այս տաճարի ու կոթողային համալիրի ճարտարապետական վեհությամբ, որում իրենց ներդրումն են ունեցել նաև հայ վարպետները: Իրապես աշխարհի ութերորդ հրաշալիք համարվող, հավերժական սիրո խորհրդանիշ և սրբավայր հանդիսացող շքեղաշուք այս տաճարը դեռ դարեր շարունակ գերելու է յուրաքանչյուր այցելուի հոգին»,-գրել է Նախագահը։

Президент Серж Саргсян посетил Тадж Махал
К концу рабочего визита в Индию президент Армении Серж Саргсян сегодня поехал в город Агру, где посетил всемирно известную достопримечательность города - Тадж Махал.
Как сообщили Арменпресс в Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента РА, глава государства оставил запись в Книге почетных гостей.
«Благодарю за теплый прием, рад, что в рамках моего визита в Индию выдалась возможность посетить этот знаменитый и в то же время загадочный памятник.
Восхищен архитектурой и величием этого белоснежного храма и всего комплекса, в котором есть и вклад армянских мастеров. Этот символ любви, избранный в число семи чудес света и считающийся священным местом, этот величественный храм еще много веков будет пленять своих посетителей», - написал Серж Саргсян.