Սերժ Սարգսյանն աշխատանքային այցով կմեկնի Հնդկաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը Հնդկաստանի Հանրապետության վարչապետ Նարենդրա Մոդիի հրավերով նոյեմբերի 2-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Հնդկաստան: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Այցի շրջանակներում Նախագահը հանդիպումներ կունենա երկրի բարձրագույն ղեկավարության՝ վարչապետ Նարենդրա Մոդիի, նախագահ Ռամ Նաթ Քովինդի և փոխնախագահ Վենկայա Նայդուի հետ: Հանրապետության Նախագահը կմասնակցի «Համաշխարհային պարեն. Հնդկաստան-2017» համաժողովի լիագումար նիստին և դրա շրջանակներում նախատեսված նույն խորագրով միջազգային սննդարդյունաբերության ցուցահանդեսի բացման հանդիսավոր արարողությանը:

Президент Армении Серж Саргсян с рабочим визитом отбудет в Индию
Президент Армении Серж Саргсян по приглашению премьер-министра Республики Индия Нарендры Моди сегодня, 2 ноября, с рабочим визитом отбудет в Индию. Об этом «Арменпресс» сообщили в управлении по информации и связям с общественностью администрации президента Армении.
В рамках визита С.Саргсян встретится с высшим руководством страны – премьером Индии Нарендрой Моди, президентом Рам Натх Ковиндом, вице-президентом Венкая Найду.
Президент Армении примет также участие в пленарном заседании форума «Всемирное продовольствие: Индия-2017», торжественной церемонии открытия международной промышленно-продовольственной выставки.