Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին Նյու Յորքում տեղի ունեցած ահաբեկչական հարձակման կապակցությամբ, որը տասնյակ անմեղ զոհերի և վիրավորների պատճառ է դարձել: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Հանրապետության Նախագահը ցավակցություն և զորակցություն է հայտնել ԱՄՆ նախագահին, Ամերիկայի ողջ ժողովրդին և զոհվածների հարազատներին՝ մաղթելով տոկունություն և ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում։
«Նման անմարդկային գործողությունները վերահաստատում են մեր այն համոզմունքը, որ ահաբեկչությունը սահմաններ չի ճանաչում, և անհրաժեշտ է միասնականորեն ու վճռականությամբ շարունակել միջազգային հանրության պայքարը մարդկության դեմ ուղղված այդ չարիքն արմատախիլ անելու համար:
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների բարեկամ ժողովրդի հետ մենք աղոթում ենք անմեղ զոհերի հոգիների խաղաղության և վիրավորների առողջության համար»,- ասված է Հանրապետության Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Armenian President sends condolence letter to US counterpart on NYC terror attack
YEREVAN, NOVEMBER 1, ARMENPRESS. Armenian President Serzh Sargsyan sent a letter of condolences to US President Donald Trump on the terror attack in New York that claimed dozens of innocent victims and injured, press service of the President’s office told Armenpress.
The President extended condolences and support to the US President, the American people and relatives of the victims, wishing them fortitude and courage, and a speedy recovery to the wounded.
“Such inhuman acts reaffirm our belief that terrorism has no boundaries, and the international community should jointly continue the fight for eradicating this evil against humanity.
We pray together with the good people of the United States for the peace of souls of innocent victims and health of the wounded”, read the President’s condolence letter.