Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին
ԵՐԵՎԱՆ, 1 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին Նյու Յորքում տեղի ունեցած ահաբեկչական հարձակման կապակցությամբ, որը տասնյակ անմեղ զոհերի և վիրավորների պատճառ է դարձել: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
Հանրապետության Նախագահը ցավակցություն և զորակցություն է հայտնել ԱՄՆ նախագահին, Ամերիկայի ողջ ժողովրդին և զոհվածների հարազատներին՝ մաղթելով տոկունություն և ոգու արիություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում։
«Նման անմարդկային գործողությունները վերահաստատում են մեր այն համոզմունքը, որ ահաբեկչությունը սահմաններ չի ճանաչում, և անհրաժեշտ է միասնականորեն ու վճռականությամբ շարունակել միջազգային հանրության պայքարը մարդկության դեմ ուղղված այդ չարիքն արմատախիլ անելու համար:
Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների բարեկամ ժողովրդի հետ մենք աղոթում ենք անմեղ զոհերի հոգիների խաղաղության և վիրավորների առողջության համար»,- ասված է Հանրապետության Նախագահի ցավակցական հեռագրում:

Президент Армении Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования президенту США Дональду Трампу
Президент Армении Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования президенту США Дональду Трампу в связи с терактом в Нью-Йорке, ставшей причиной гибели и ранения десятков невинных жертв.
Как сообщилиАрменпрессв Управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента Армении,Серж Саргсян высказал слова соболезнования и поддержки Президенту США, всему американскому народу и родным погибших, пожелав выдержки и мужества духа, а раненным - скорейшего выздоровления.
"Подобные бесчеловечные действия подтверждают нашу убеждённость, что терроризм не знает границ и необходимо совместно и с решимостью продолжать борьбу международного сообщества, чтобы выкорчевать это направленное против человечества зло.
Вместе с дружественным народом Соединённых Штатов Америки мы молимся о мире душам погибших и о выздоровлении раненных", - сказано в телеграмме соболезнования Президента Республики.