Սերժ Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել պարուսույց Սուրեն Գյանջումյանին ծննդյան 85-ամյակի առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 19 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի Հանրապետության ժողովրդական արտիստ, պարուսույց Սուրեն Գյանջումյանին ծննդյան 85-ամյակի առթիվ՝ մաղթելով առողջություն, արևշատություն և ամենայն բարիք: Այս մասին «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից:
«Նշանակալի է Ձեր ավանդը հայ ժողովրդական պարարվեստի զարգացման և տարածման գործում: Հավատարիմ մնալով իսկական արվեստագետի կոչմանը՝ տասնամյակների նվիրումով և անխոնջ աշխատանքով Դուք հիմնել եք պարախմբեր, որոնք փայլել են ինչպես Հայաստանի, այնպես էլ արտերկրի բեմերում:
Ուրույն ձեռագրով ստեղծված Ձեր բեմադրությունները հայ ժողովրդական պարի առանձնահատկությունները դրսևորող ինքնատիպ նմուշներ են:
Գնահատելի է նաև Ձեր մանկավարժական գործունեությունը, որի արդյունքում մեծ բեմի ուղեգիր են ստացել բազմաթիվ շնորհալի երիտասարդներ»,-ասված է Նախագահի շնորհավորական ուղերձում:

YEREVAN, JUNE 19, ARMENPRESS. President Serzh Sargsyan on June 19 sent a congratulatory letter to People’s Artist of Armenia, dance teacher Suren Gyanjumyan on the occasion of his 85th birthday, press service of the President’s Office told Armenpress.
The President wished him health, happiness and good luck.
“You had significant contribution to the development and spreading of the Armenian folk dancing. Through your dedication and hard work for over decades you have formed dance groups which performed excellently in Armenian and foreign stages.
Created by unique style your performances are perfect examples displaying the features of Armenian folk dancing.
Your pedagogical activity is also appreciated thanks to which numerous talented young people received a ticket for great stage”, reads the President’s congratulatory letter.