Հայաստանում մարտի 31-ից ապրիլի 1-ը օդի ջերմաստիճանը կնվազի 5-7 աստիճանով
ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ։ Հայաստանի տարածքում մարտի 31-ի գիշերը, ապրիլի 3-ի ցերեկը և 4-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ:«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին տեղեկացնում է ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը։
Մարտի 31-ին՝ կեսօրից հետո, ապրիլի 1-2-ը շրջանների զգալի մասում, 3-ի գիշերը Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում և Արցախում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ, լեռնային շրջաններում՝ թաց ձյան տեսքով, առանձին վայրերում՝ քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վ:Քամին հյուսիս-արևմտյան հատվածում կլինի 3-8 մ/վ արագությամբ:Օդի ջերմաստիճանը մարտի 31-ից ապրիլի 1-ը կնվազի 5-7 աստիճանով, 3-4-ը նույնքան կբարձրանա:
Երևան քաղաքում մարտի 31-ի գիշերը, ապրիլի 3-4-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Մարտի 31-ին՝ կեսօրից հետո, ապրիլի 1-2-ը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ:

Temperature to decrease by 5-7 °C degrees March 31-April 1
YEREVAN, MARCH 31, ARMENPRESS. Clear weather is expected in Armenia overnight March 31, afternoon of April 3 and April 4, the ministry of emergency situations reported.
Precipitations are forecasted from time to time on March 31 after midday, on April 1-2 an overnight April 3 in Lori, Tavush, Syunik and Artsakh. Wet snow is expected in mountainous terrains, and the wind speed will reach 15-20 m/s in separate areas.
Temperature will decrease by 5-7 degrees on March 31-April 1, and on April 3-4 it will increase again by 5-7 degrees.