Պետական լիցենզիաները պետք է տրամադրել էլեկտրոնային եղանակով. ՀՀ վարչապետ
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ,ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն անհրաժեշտ է համարում պետական լիցենզիաները տրամադրել էլեկտրոնային եղանակով: Գործադիրի նիստին վարչապետը կառավարության աշխատակազմի ղեկավար-նախարար Դավիթ Հարությունյանին հանձնարարեց 3-շաբաթյա ժամկետում օրենսդրական փոփոխությունների նախագիծ ներկայացնել, որով իրավաբանական անձանց լիցենզիաները պետք է տրամադրվեն բացառապես էլեկտրոնային եղանակով:
«Բացառություն կկազմեն պաշտպանության նախարարությունից և միջուկային անվտանգության հարցերի պետական հանձնաժողովից ստացվող մի շարք լիցենզիաները՝ հաշվի առնելով, որ դրանք պետական գաղտնիքի տարրեր են պարունակում»,- «Արմենպրես»-իփոխանցմամբ, ասաց վարչապետը:

State licenses to be issued electronically - PM
YEREVAN, NOVEMBER 18, ARMENPRESS. Prime Minister Karen Karapetyan says it is necessary to provide state licenses electronically. During the Cabinet meeting the PM tasked Gov. chief of staff-minister Davit Harutyunyan to present a legislative change draft in the 3 week period, under which legal entities will be provided with state licenses exclusively electronically.
“Exceptions will include several licenses from the Defense Ministry and the State Committee of Nuclear Safety, taking into account that they contain elements of state secrets”, he said.