ԵՐԵՎԱՆ, 17 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տավուշի, Վայոց ձորի և Սյունիքի հովտային գոտիներում և Արարատյան դաշտում մարտի 18-ի գիշերն օդում հնարավոր է -4...-7 աստիճան, գետնի մակերևույթին՝ -5...-8 աստիճան ցուրտ, մարտի 19-ի գիշերը համապատասխանաբար՝ -2...-5 և -3...-6 աստիճան ցուրտ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից, մարտի 18-19-ը, 21-ի ցերեկը, 22-ին հանրապետության տարածքում սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, մարտի 20-ին, 21-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում սպասվում են տեղումներ, լեռնային և նախալեռնային գոտիներում‵ ձյուն:
Օդի ջերմաստիճանը մարտի 18-ի գիշերը կնվազի ևս 2-4 աստիճանով: Քամին` հյուսիսարևմտյան՝ 2-7 մ/վրկ արագությամբ, մարտի 19-20-ը սպասվում է քամու ուժգնացում‵ 15-20 մ/վրկ արագությամբ:
Երևանում մարտի 18-19-ը, 21-ի ցերեկը, 22-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Մարտի 20-ին, 21-ի գիշերը ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ, քամու ուժգնացում‵ 17-19 մ/վրկ արագությամբ: Մայրաքաղաքում մարտի 18-ի ցերեկային ժամերին կգրանցվի +9 աստիճան, մարտի 19-ին` +11, մարտի 20-21-ին` +6, մարտի 22-ին` +11 աստիճան:

В ближайшие дни на территории республики ожидается переменчивая погода
В ближайшие дни на всей территории республики ожидается выпадение осадков и понижение температуры воздуха.
18-19-го марта в Тавуше, Сюнике и на Араратской равнине возможно понижение температуры воздуха до -2...-3 градуса, на поверхности почвы - до -4...-6.
20-го марта- время от времени на всей территории республики, 21- го марта –– ночью, ожидается выпадение осадков, в горах – в виде снега. 18-19--го марта, 21-го – днем, 22-го – ночью осадков не ожидается.
Ветер – север-западных, скорость ветра составит 2-7м/сек, 19-20-го марта ожидается усиление ветра до 15-20/сек.
Как сообщили «Арменпресс» из гидрометцентра МЧС, 18-го марта на всей территории республики температура воздуха понизится еще на 2-4 градуса.
В Ереване 18-19-го марта – переменная облачность, 21-го марта, 22-го марта осадков не ожидается. 20-го марта, 21-го марта ночью - время от времени ожидается выпадение осадков, усиление ветра до 15-20/сек.
В Ереване температура воздуха 18-го марта – +9, 19-го марта -+11, 20-21-го марта – +6 градусов, 22-го марта -+11 градусов .