Հանրապետությունում հանգստյան օրերին սպասվում է փոփոխական եղանակ
ԵՐԵՎԱՆ, 26 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության տարածքում փետրվարի 27-ին, 29-ին, մարտի 1-2-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, փետրվարի 28-ին առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ: Քամին` արևմտյան` 2-7 մ/վրկ արագությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից, օդի ջերմաստիճանը փետրվարի 29-ից մարտի 2-ն աստիճանաբար կբարձրանա 4-5 աստիճանով:
Երևանում փետրվարի 27-ին, 29-ին, մարտի 1-2-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, փետրվարի 28-ին սպասվում է անձրև: Մայրաքաղաքում փետրվարի 27-ի ցերեկային ժամերին կգրանցվի +18 աստիճան, փետրվարի 28-ին` +15, փետրվարի 29-ին` +18, մարտի 1-ին` +18, մարտի 2-ին` +20 աստիճան:

В выходные на всей территории Армении ожидается переменчивая погода
27-го февраля, 29-го февраля, 1-2-го марта на всей территории республики осадков не ожидается. 28-го февраля в некоторых областях ожидается дождь. Ветер – западный, 2-7 м/сек. Как сообщили «Арменпресс» из гидрометцентра МТУиЧС, в ближайшие дни на всей территории республики температура воздуха повысится на 4-5 градусов.
В Ереване 27-го февраля, 29-го февраля и 1-2-го марта осадков не ожидается; 28-го февраля ожидается дождь. 27-го февраля температура воздуха - +18 градусов, 28-го февраля - +15 градусов, 29-го февраля - +18 градусов, 1-го марта - +18 градусов, 2-го марта - +20 градусов.