Հանրապետությունում առաջիկա օրերին սպասվում է փոփոխական եղանակ
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՀՈւՆՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության տարածքում հունվարի 13-ին, 14-ի գիշերը, 16-17-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 14-ի երեկոյան ժամերին և 15-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում, 15-ի ցերեկը Վայոց ձորում և Սյունիքում սպասվում են տեղումներ, լեռնային շրջաններում` ձյուն, հովտային և նախալեռնային շրջաններում` ձնախառն անձրև: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՏԿԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից, օդի ջերմաստիճանը հունվարի 14-ին գիշերը կբարձրանա 1-2 աստիճանով, 15-ի ցերեկը և 16-ի գիշերը կնվազի 4-5 աստիճանով, այնուհետև կբարձրանա 3-4 աստիճանով: Քամին հարավարևմտյան` 2-7 մ/վրկ արագությամբ, հունվարի 13-14-ին առանձին վայրերում սպասվում է քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վրկ արագությամբ:
Երևանում հունվարի 13-ին, 14-ի գիշերը, 15-ի ցերեկը, 16-17-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 14-ի երեկոյան ժամերին և 15-ի գիշերն սպասվում է ձնախառն անձրև: Հունվարի 13-14-ի ցերեկային ժամերին մայրաքաղաքում կգրանցվի +8 աստիճան, հունվարի 15-ին` +4, հունվարի 16-ին` +6, հունվարի 17-ին` +8 աստիճան:

В ближайшие дни на всей территории республики ожидается переменчивая погода
13-го января, ночью 14-го января, 16-17-го января на всей территории республики осадков не ожидается; вечером 14-го января и ночью 15-го января – на значительной части территории республики, а днем 15-го января – в Вайоц Дзоре и Сюнике, ожидаются осадки: в горных районах снег, в долинах и предгорьях – снег, смешанный с дождем. Как сообщили «Арменпресс» из гидрометцентра МТУиЧС, температура воздуха 14-го января повысится на 12-градуса, 15-го днем и 16-го ночью понизится на 4-5 градусов, затем повысится на на 3-4 градуса. Ветер – юго-западный, 2-7 м/сек; 13-14-го января в отдельных районах возможно усиление ветра до 15-20 м/сек.
В Ереване 13-го января, ночью 14-го января, 16-17-го января осадков не ожидается; вечером 14-го января и ночью 15-го января ожидаются осадки в виде снега, смешанного с дождем. Температура воздуха 13-14-го января - +8 градусов, 15-го января –+4, 16-го - +6, 17-го - +8 градусов.