Հանգստյան օրերին սպասվում է փոփոխական եղանակ
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության տարածքում նոյեմբերի 28-ին, 30-ի ցերեկը, դեկտեմբերի 1-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 29-ի օրվա երկրորդ կեսին, 30-ի գիշերը, դեկտեմբերի 2-ին սպասվում են տեղումներ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՏԿԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից, օդի ջերմաստիճանը նոյեմբերի 29-ի և դեկտեմբերի 2-ի գիշերը, նոյեմբերի 30-ի ցերեկը կբարձրանա 2-3, 29-ի և դեկտեմբերի 2-ի ցերեկը կնվազի 3-4 աստիճանով: Քամին հարավարևմտյան` 2-7 մ/վրկ արագությամբ, նոյեմբերի 28-29-ին, դեկտեմբերի 2-ին առանձին վայրերում հնարավոր է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վրկ արագությամբ:
Երևանում նոյեմբերի 28-ին, 30-ի ցերեկը և դեկտեմբերի 1-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 29-ի օրվա երկրորդ կեսին, 30-ի գիշերը, դեկտեմբերի 2-ին սպասվում է անձրև, 28-29-ին, 2-ին հնարավոր է քամու ուժգնացում՝ 16-18 մ/վրկ արագությամբ: Նոյեմբերի 28-ի ցերեկային ժամերին մայրաքաղաքում կգրանցվի +12 աստիճան, նոյեմբերի 29-ին` +10, նոյեմբերի 30-ին և դեկտեմբերի 1-ին` +12, դեկտեմբերի 2-ին` +10 աստիճան:

В выходные дни ожидается переменная погода
На территории республики 28 ноября, днем 30 ноября и 1 декабря ожидается погода без осадков. Как сообщают «Арменпресс» из Государственной службы по гидрометеорологии и мониторингу МЧС Армении, температура воздуха ночью 29 ноября и 2 декабря, днем 30 ноября поднимется на 2-3 градуса, днем 29 ноября и 2 декабря понизится на 3-4 градуса. Север юго-западный 2-7 м/с, возможно усиление ветра в отдельных районах с 28-29 ноября, 2 декабря до 15-20 м/с.
В Ереване 28 ноября, днем 30-ого и 1 декабря ожидается погода без осадков, во второй половине 29 ноября, ночью 30-ого, 2 декабря ожидается дождь, 28-29 ноября, 2 декабря возможно усиление ветра до 16-18 м/с. В дневные часы 28 ноября в столице будет температура +12, 29 ноября - +10, 30 ноября и 1 декабря - +12, 2 декабря - +10.