ԵՐԵՎԱՆ, 25 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության տարածքում նոյեմբերի 26-28-ին, 30-ի ցերեկն սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, նոյեմբերի 29-ին, 30-ի գիշերն սպասվում են տեղումներ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՏԿԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից, օդի ջերմաստիճանը նոյեմբերի 26-ի և 30-ի գիշերը կբարձրանա 2-3 աստիճանով, 29-ի ցերեկը կնվազի 2-4, արևելյան շրջաններում` 6-7 աստիճանով: Քամին հարավարևմտյան` 2-7 մ/վրկ արագությամբ, նոյեմբերի 29-30-ին հնարավոր է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վրկ արագությամբ:
Երևանում նոյեմբերի 26-28-ին, 30-ի ցերեկն սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, նոյեմբերի 29-ին, 30-ի գիշերն սպասվում է անձրև, հնարավոր է քամու ուժգնացում՝ 16-18մ/վրկ արագությամբ: Նոյեմբերի 26-28-ի ցերեկային ժամերին մայրաքաղաքում կգրանցվի +12 աստիճան, նոյեմբերի 29-30-ին` +10 աստիճան:

26-28-го ноября, 30-го ноября – днем, в республике осадков не ожидается. 29-го ноября, 30-го ноября – ночью, ожидаются осадки.
Как сообщили «Арменпресс» из гидрометцентра МТУиЧС, 26-го и 29-го ноября ночью температура воздуха постепенно повысится на 2-3 градуса, 29-го ноября днем понизится на 3-5 градусов. Ветер – юго-западный, 2-7 м/сек. 29-30-го ноября возможно усиление ветра до 15-20 м/сек.
В Ереване 26-28-го ноября, 30-го ноября – днем, осадков не ожидается. 29-го ноября, 30-го ноября – ночью, ожидается дождь, возможно усиление ветра до 16-18 м/сек.