ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Հանրապետության տարածքում նոյեմբերի 5-8-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, նոյեմբերի 9-ին շրջանների մեծ մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում են տեղումներ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՏԿԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից, օդի ջերմաստիճանը նոյեմբերի 5-6-ին կբարձրանա 1-3 աստիճանով, 7-9-ին ցերեկը աստիճանաբար կնվազի 5-7 աստիճանով: Քամին հյուսիսարևելյան` 2-5 մ/վրկ արագությամբ:
Երևանում նոյեմբերի 5-8-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, նոյեմբերի 9-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև: Նոյեմբերի 5-ի ցերեկային ժամերին մայրաքաղաքում կգրանցվի +15 աստիճան, նոյեմբերի 6-ին` +16, նոյեմբերի 7-ին` +14, նոյեմբերի 8-ին` +13, նոյեմբերի 9-ին` +9 աստիճան:

В республике осадков не ожидается
5-8-го ноября в республике осадков не ожидается, 9-го ноября в значительной части районов ожидаются осадки.
Как сообщили «Арменпресс» из гидрометцентра МТУиЧС, 5-6-го ноября температура воздуха повысится на 1-3 градуса, 7-9-го постепенно понизится на 5-7 градусов. Ветер – северо-восточный, 2-5 м/сек.
В Ереване 5-8-го ноября осадков не ожидается, 9-го ноября время от времени возможны осадки. 5-го ноября температура воздуха -+15 градусов, 6-го ноября - +16, 7-го ноября - +14, 8-го ноября - +13, 9-го ноября - +9 градусов.