Սերժ Սարգսյանը կմասնակցի ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանին
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀՆախագահ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 14-ին աշխատանքային այցով կմեկնի Տաջիկստանի Հանրապետություն՝ մասնակցելու Դուշանբեում կայանալիք Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) Հավաքական անվտանգության խորհրդի նստաշրջանին, որտեղ, ի թիվս այլ հարցերի, նախատեսվում է քննարկել Մոսկվայում 2014թ. դեկտեմբերին կայացած նախորդ նստաշրջանի որոշումների կատարման ընթացքը, նախանշել Կազմակերպության առաջիկա տարվա ծրագրերը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունից,անդրադարձ կլինի նաև ՀԱՊԿ շրջանակում փոխգործակցության հիմնական ուղղություններով կատարված աշխատանքներին: Դուշանբեի նստաշրջանում Հայաստանի Հանրապետությունը ՀԱՊԿ-ում կստանձնի նախագահությունը:

Президент Серж Саргсян примет участие в заседании Совета безопасности ОДКБ
Президент Серж Саргсян 14 сентября с рабочим визитом поедет в Таджикистан, где примет участие в заседании Совета безопасности ОДКБ в Душанбе. В числе других вопросов намечено обсудить ход выполнения решений, принятых на прошлой сессии в декабре 2014г. в Москве, наметить предстоящие планы организации.
Как сообщили Арменпресс в управлении по связям с общественностью и СМИ аппарата президента РА, будет рассмотрено также выполнение работ по основным направлениям сотрудничества в рамках ОДКБ. В Душанбе Республика Армения примет председательство в ОДКБ.