ՀՀ տարածքում սպասվում է փոփոխական եղանակ
ԵՐԵՎԱՆ, 10 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության տարածքում սեպտեմբերի 11-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 12-15-ին առավելապես հյուսիսային շրջաններում երեկոյան ժամերին և գիշերն սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՏԿԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից, օդի ջերմաստիճանը սեպտեմբերի 12-ի ցերեկը կնվազի 2-3, արևելյան շրջաններում` 5-7 աստիճանով, 13-ի գիշերը` ևս 2-3 աստիճանով: Քամին հարավարևելյան` 2-5 մ/վրկ արագությամբ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վրկ արագությամբ:
Երևանում սեպտեմբերի 11-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 12-15-ի երեկոյան ժամերին սպասվում է ամպրոպ, կա կարճատև անձրևի փոքր հավանականություն: Սեպտեմբերի 11-ի ցերեկային ժամերին մայրաքաղաքում կգրանցվի +36 աստիճան, սեպտեմբերի 12-ին` +33, սեպտեմբերի 13-15-ին` +32 աստիճան:

В ближайшие ожидается переменчивая погода
11-го сентября в республике осадков не ожидается. 12-15-го сентября в значительной части районов вечером ожидаются кратковременные дожди и грозы. Ветер – юго-восточный, 2-5 м/сек. Во время грозы – усиление ветра до 15-20 м/сек. Как сообщили «Арменпресс» из гидрометцентра МТУиЧС, 12-го сентября температура воздуха понизится на 2-3 градуса, в восточных районах – на 5-7 градусов. 13-го ночью - опустится еще на 2-3 градуса.
В Ереване 11-го сентября осадков не ожидается. 12-15-го сентября вечером ожидаются кратковременные дожди и грозы. 11-го сентября температура воздуха - +36, 12-го сентября - +33 градуса, 13-15-го - +32 градуса.