Հայաստանի Ֆուտբոլի ազգային հավաքականի մեկնարկային կազմը հայտնի է
ԵՐԵՎԱՆ, 4 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայտնի է ֆուտբոլիՀայաստանի ազգային հավաքականի կազմը, որը կմասնակցի Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլի Սերբիայի հետ խաղին:
Երևանի ժամանակով 22:45-ին մեկնարկող խաղին Հայաստանի հավաքականը կներակայանա հետևյալ կազմով` 12.Գևորգ Կասպարով, 2.Գաել Անդոնյան, 5.Ռոբերտ Արզումանյան, 6.Կառլեն Մկրտչյան, 8.Մարկոս Պիզելլի, 10.Գևորգ Ղազարյան, 14.Յուրա Մովսիսյան, 15.Հրայր Մկոյան 18.Հենրիխ Մխիթարյան, 20.Լևոն Հայրապետյան, 23.Արաս Օզբիլիս, պահեստայիններ՝1.Արսեն Բեգլարյան, 21.Գևորգ Պռազյան, 3.Վարազդատ Հարոյան, 4.Տարոն Ոսկանյան, 7.Արտակ Գրիգորյան, 9.Ռուսլան Կորյան, 11.Արտյոմ Սիմոնյան, 13.Կամո Հովհաննիսյան, 16.Նորայր Ասլանյան, 17.Արթուր Յուսպաշյան, 19.Հովհաննես Համբարձումյան, 22.Վարդան Պողոսյան: Գլխավոր մարզիչ՝ Սարգիս Հովսեփյան:
Սերբիայի հավաքականը կխաղա հետևյալ կազմով` 1. Վլադիմիր Ստոյկովիչ, 4. Նենադ Տոմովիչ, 6. Բրանիսլավ Իվանովիչ, 11.Ալեքսանդր Կոլարով, 13.Ուրոշ Սպայիչ, 14. Նեմանյա Մատիչ, 15. Դարկո Բրաշանաչ, 17. Ֆիլիպ Կոստիչ, 18. Անդրիյա Ժիվկովիչ, 9. Ալեքսանդր Միտրովիչ, 22. Ադեմ Լյայիչ, պահեստայիններ` 23. Զեյկո Բրկիչ, 12. Պրեդրագ Ռայկովիչ, 2. Իվան Օբրադովիչ, 3. Միլոշ Կոսանովիչ, 5. Նեմանյա Գուդել, 7. Զորան Տոշիչ, 8. Ռադոսլավ Պետրովիչ, 16. Լուկա Միլիվոևիչ, 19. Լյուբոմիր Ֆեյսա, 21. Լազար Մարկովիչ, 10. Դուշան Տադիչ, 20. Պետար Շկուլետիչ: Գլխավոր մարզիչ՝ Ռադովան Կուրչիչ:

Известен основной состав сборной Армении
На стадионе "Караджордже" начнется отборочный матч чемпионата Европы-2016 между сборными Сербии и Армении. Как сообщили Арменпресс в Федерации футбола Армении, стал известен основной состав сборной Армении на этот матч:
Сборная Армении
12.Геворг Каспаров 2.Гаэль Андонян 5.Роберт Арзуманян 6.Карлен Мкртчян 8.Маркос Пизелли 10.Геворг Казарян 14.Юра Мовсисян 15.Грайр Мкоян 18.Генрих Мхитарян(к) 20.Левон Айрапетян 23. Арас Озбилис
Запасные
1.Арсен Бегларян 21.Геворг Празян 3.Вараздат Ароян 4.Тарон Восканян 7.Артак Григорян 9.Руслан Корян 11. Артем Симонян 13. Камо Оганесян 16.Норайр Асланян 17.Артур Юспашян 19.Оганес Амбарцумян 22.Вардан Погосян
Главный тренер - Саркис Овсепян
Сборная Сербии
1. Владимир Стойкович 4. Ненад Томович 6. Бранислав Иванович (к) 11.Александр Коларов 13.Урош Спайич 14. Неманья Матич 15. Дарко Брашанач 17. Филип Костич 18. Андрийя Живкович 9. Александр Митрович 22. Адем Ляйич
23. Зейко Бркич 12. Предраг Райкович 2. Иван Обрадович 3. Милош Костанович 5. Неманья Гудель 7. Зоран Тошич 8. Радослав Петрович 16. Лука Миливоевич 19. Любомир Фейса 21. Лазар Маркович 10. Душан Тадич 20. Петар Шкулетич.