Հանգստյան օրերին հանրապետությունում սպասվում է փոփոխական եղանակ
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության տարածքու օգոստոսի 29-ին շրջանների մեծ մասում, 30-31-ին առավելապես հյուսիսային և արևելյան շրջաններում գիշերը և երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ: Սեպտեմբերի 1-2-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՏԿԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից, օդի ջերմաստիճանն օգոստոսի 30-31-ին կբարձրանա 2-3 աստիճանով, այնուհետև էապես չի փոխվի: Քամին արևմտյան` 2-5 մ/վրկ արագությամբ, ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վրկ արագությամբ:
Երևանում օգոստոսի 29-ին` առավելապես գիշերը և երեկոյան ժամերին, սպասվում է անձրև և ամպրոպ: Օգոստոսի 30-31-ի գիշերը և երեկոյան ժամերին հնարավոր է ամպրոպ, անձրևի հավանականությունը փոքր է: Սեպտեմբերի 1-2-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Ամպրոպի ժամանակ հնարավոր է քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վրկ արագությամբ: Օգոստոսի 29-ի ցերեկային ժամերին մայրաքաղաքում կգրանցվի +27 աստիճան, օգոստոսի 30-ին` +29, օգոստոսի 31-ին և սեպտեմբերի 1-2-ին կգրանցվի +30 աստիճան:

В выходные в Армении ожидается переменчивая погода
29-го августа – по всей республике, 30-31 – в северо-восточных районах вечером ожидаются кратковременные дожди и грозы, местами возможен град. 1-2-го сентября осадков не ожидается. Ветер – западный, 2-5 м/сек. Во время грозы – усиление ветра до 15-20 м/сек. Как сообщили «Арменпресс» из гидрометцентра МТУиЧС, 30-31-го августа, 1-го сентября температура воздуха повысится на 2-3 градуса, затем ощутимо не изменится.
В Ереване 29-го августа вечером ожидаются кратковременные дожди и грозы. 30-31-го августа, возможны грозы, вероятность дождя небольшая. 1-2-го сентября осадков не ожидается. Во время грозы – усиление ветра до 15-20 м/сек. 29-го августа температура воздуха - +27 градусов, 30-го - +29 градусов, 31-го августа, 1-2-го сентября - +30 градусов.