Հակառակորդը մեկ շաբաթում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 16 հազար կրակոց
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԼՂՀ պաշտպանության բանակիօպերատիվ տվյալների համաձայն` օգոստոսի 16-ից 22-ը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 900 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82 մմ ականանետերից ու ՌՊԳ-7 և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 16 հազար կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից,ՊԲ առաջպահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ քայլերի արդյունքում` հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է:

STEPANAKERT, AUGUST 22, ARMENPRESS. According to the operative data, provided by the Defense Army of the Nagorno Karabakh Republic, within August 16-22 the rival violated the ceasefire regime for about 900 times in the line of contact of the Karabakh-Azerbaijani opposing armies during which more than 16 thousand shots were made towards the Armenian troops from weapons of different caliber, including 60 and 82 mm mortars, AGS-17 and RPG-7 grenade launchers.
Armenpress was informed from the Press Service of Nagorno-Karabakh Republic Defense Ministry that due to the operative actions taken by Defense Army frontier troops the rival’s activeness was subdued.