Հակառակորդը մեկ շաբաթում հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 16 հազար կրակոց
ՍՏԵՓԱՆԱԿԵՐՏ, 22 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ԼՂՀ պաշտպանության բանակիօպերատիվ տվյալների համաձայն` օգոստոսի 16-ից 22-ը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 900 անգամ, որի ընթացքում տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82 մմ ականանետերից ու ՌՊԳ-7 և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 16 հազար կրակոց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ԼՂՀ պաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունից,ՊԲ առաջպահ զորամասերի կողմից ձեռնարկված օպերատիվ քայլերի արդյունքում` հակառակորդի ակտիվությունը ճնշվել է:

За прошедшую неделю противник нарушил режим перемирия 900 раз
Согласно оперативным данным Армии обороны Арцаха, 16-22 августа на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских противоборствующих сил противник нарушил режим прекращения огня около 900 раз. В сторону армянских позиций произведено более 16.000 выстрелов из орудий разного калибра, в том числе минометов 60 и 82-миллиметрового калибра и гранатометов РПГ-7 и АГС-17.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе АО НКР, в результате оперативных действий передовых силактивность противника была подавлена.