Հանգստյան օրերին հանրապետությունում սպասվում է առանց տեղումների եղանակ
ԵՐԵՎԱՆ, 14 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության տարածքն օգոստոսի 15-19-ին կգտնվի արևադարձային տաք օդային հոսանքների ազդեցության գոտում. հատկապես հովտային և նախալեռնային գոտիներում ապասվում է բարձր ջերմային ֆոն և բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ, գյուղատնտեսական մշակաբույսերի մոտ կդիտվի ջրազրկում, որից խուսափելու համար անհրաժեշտ է խիստ կերպով վերահսկել ոռոգման ռեժիմը: Ազգաբնակչությանը խորհուրդ է տրվում խուսափել ֆիզիկական ակտիվությունից և արեգակի անմիջական ճառագայթների տակ գտնվելուց, հատկապես առողջական խնդիրներ և բաց մաշկ ունեցող անձանց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՏԿԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից, օգոստոսի 15-19-ին հանրապետությունում սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին հարավային` 2-5 մ/վրկ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանն օգոստոսի 17-18-ին կնվազի 1-2 աստիճանով, 19-ին նույնքան կբարձրանա:
Երևանում օգոստոսի 15-16-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Օգոստոսի 15-16-ի ցերեկային ժամերին մայրաքաղաքում կգրանցվի +40 աստիճան, օգոստոսի 17-18-ին` +39, օգոստոսի 19-ին` +40 աստիճան:

В выходные в республике осадков не ожидается
15-16-го августа территория республики будет находиться в зоне влияния горячих тропических воздушных потоков; в долинах ожидаются особо высокий температурный режим и пожароопасность. Культурные растения испытают обезвоживание и нужно соблюдать режим орошения. Населению, особенно тем, у кого есть проблемы со здоровьем, предлагается избегать физических нагрузок и пребывания под солнечными лучами. Как сообщили «Арменпресс» из гидрометцентра МТУиЧС, 15-19-го августа осадков не ожидается. Ветер- южный, 2-5 м/сек. 17-18-го августа температура воздуха понизится на 1-2 градуса, 19-го августа на столько же повысится.
В Ереване 15-16-го августа осадков не ожидается. 15-16-го августа температура воздуха будет +40 градусов, 17-18-го августа - +39, 19-го августа - +40 градусов.