ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետության տարածքն օգոստոսի 12-16-ին կգտնվի արևադարձային տաք օդային հոսանքների ազդեցության գոտում. հատկապես հովտային և նախալեռնային գոտիներում ապասվում է բարձր ջերմային ֆոն և բարձր կարգի հրդեհավտանգ իրավիճակ, գյուղատնտեսական մշակաբույսերի մոտ կդիտվի ջրազրկում, որից խուսափելու համար անհրաժեշտ է խիստ կերպով վերահսկել ոռոգման ռեժիմը: Ազգաբնակչությանը խորհուրդ է տրվում խուսափել ֆիզիկական ակտիվությունից և արեգակի անմիջական ճառագայթների տակ գտնվելուց, հատկապես առողջական խնդիրներ և բաց մաշկ ունեցող անձանց:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՏԿԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից, հանրապետության տարածքում օգոստոսի 12-16-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին հարավային` 2-5 մ/վրկ արագությամբ: Օդի ջերմաստիճանն օգոստոսի 12-13-ին աստիճանաբար կբարձրանա 3-5, արևելյան շրջաններում` 4-6 աստիճանով:
Երևանում օգոստոսի 12-16-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Օգոստոսի 12-ի ցերեկային ժամերին մայրաքաղաքում կգրանցվի +39 աստիճան, օգոստոսի 13-16-ին` +40 աստիճան:

В республике осадков не ожидается
12-16-го августа территория республики будет находиться в зоне влияния горячих тропических воздушных потоков; в долинах ожидаются особо высокий температурный режим и пожароопасность. Культурные растения испытают обезвоживание и нужно соблюдать режим орошения. Населению, особенно тем, у кого есть проблемы со здоровьем, предлагается избегать физических нагрузок и пребывания под солнечными лучами. Как сообщили «Арменпресс» из гидрометцентра МТУиЧС, 12-16-го августа осадков не ожидается. Ветер- южный, 2-5 м/сек. 12-13-го августа температура воздуха постепенно повысится на 3-5 градусов, в восточных районах – на 4-6 градусов.
В Ереване 12-16-го августа осадков не ожидается. 12-го августа температура воздуха будет +39, 13-16-го августа - +40 градусов.