Հովիկ Աբրահամյանն ընդունել է Հայաստանում Թուրքմենստանի նորանշանակ դեսպանին
ԵՐԵՎԱՆ, 24 ՀՈւԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանը հուլիսի 24-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Թուրքմենստանի նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Մուհամեդնիյազ Մաշալովին: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, Հովիկ Աբրահամյանը շնորհավորել է Մուհամեդնիյազ Մաշալովին դեսպանի պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ և հաջողություն մաղթել դիվանագիտական առաքելության մեջ: Վարչապետը բարձր է գնահատել հայ-թուրքմենական միջպետական հարաբերությունների ներկա մակարդակը և համոզմունք հայտնել, որ դեսպան Մաշալովն իր աշխատանքով կնպաստի քաղաքական, տնտեսական, գործնական, գիտական, մշակութային, հումանիտար և այլ ոլորտներում համագործակցության էլ ավելի ամրապնդմանը և խորացմանը:
Դեսպան Մաշալովը շնորհակալություն է հայտնել վարչապետին ընդունելության համար և հավաստիացրել, որ պաշտոնավարման ընթացքում կգործադրի ամեն ջանք տարբեր ոլորտներում փոխգործակցությունը խորացնելու և երկկողմ կապերն առավել սերտացնելու ուղղությամբ:
Զրուցակիցներն անհրաժեշտ են համարել է տնտեսական կապերի ակտիվացումը, առկա ներուժի լիարժեք օգտագործումը և այս առումով կարևորել միջկառավարական հանձնաժողովի աշխատանքը: Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել երկկողմ հետարքրքրություն ներկայացնող այլ հարցերի ևս:

YEREVAN, JULY 24, ARMENPRESS: The Prime Minister of the Republic of Armenia Hovik Abrahamyan on July 24 received the newly-appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Turkmenistan to Armenia Muhamedniyaz Mashalov. The press service of the Government of the Republic of Armenia informed Armenpress that Hovik Abrahamyan congratulated Mashalov on the appointment and wished success in the diplomatic mission.
The PM highly evaluated the current state of the Armenian-Turkmen interstate relations and expressed certainty that with his work the Ambassador Muhamedniyaz Mashalov will foster the strengthening and deepening of the political, economic, business, scientific, cultural, humanitarian cooperation.
The newly-appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Turkmenistan to Armenia Muhamedniyaz Mashalov expressed gratitude to the Armenian Prime Minister for the reception and assured that during his office he will spare no efforts to deepen the cooperation in different sectors and develop the bilateral ties.