Ուգանդայի ամենատգեղ տղամարդն ութերորդ զավակն Է ունեցել
ԵՐԵՎԱՆ, 23 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ուգանդայի 47-ամյա բնակիչ Գոդֆրի Բագուման, որը պաշտոնապես ճանաչվել Է երկրի ամենատգեղ տղամարդը, ութերորդ զավակն Է ունեցել: Այդ մասին, ինչպես տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը, հաղորդել Է Metro-ն:
Գոդֆրի Բագուման եւ նրա 30 ամյա կինը՝ Քեյթ Նամանդան, դուստր են ունեցել: Փոքրիկը ընտանիքի վեցերորդ երեխան Է դարձել: Եվս երկու երեխա Բագուման ունի առաջին ամուսնությունից:
Գիտությանն անհայտ հիվանդությունից տառապող Բագուման ավելի վաղ կոշկակար Էր աշխատում եւ 2002 թվականին մասնակցել Է Ուգանդայի ամենատգեղ տղամարդու կոչման մրցույթին: Նա մրցման Է գնացել հաղթելու եւ ընտանիքի համար փող վաստակելու հույսով:
Ստանալով տիտղոսը՝ Ուգանդայի բնակիչը փոխել Է աշխատանքը՝ դառնալով երգիչ: Նա ընտրել Է Ssebabi բեմական անունը:
Բագուման առաջին կնոջից հեռացել Է՝ իմանալով նրա անհավատարմության մասին: Ծանոթանալով Նամանդայի հետ՝ նա երկար ժամանակ խնդրում Էր նրա ձեռքը: 2008 թվականին ծնվել Է նրանց առաջնեկը: Սակայն միայն 2013 թվականին Է տեղի ունեցել զույգի հարսանիքը:
«Մենք բոլորից գաղտնի չորս տարի հանդիպում Էինք: Ես չԷի ցանկանում, որ մեզ միասին տեսնեին երեխայի ծնվելուց առաջ: Ես ասացի, որ եթե նա ինձ բեռ Է համարում, ապա կարող Է հեռանալ, եւ Քեյթը հղիության վեցերորդ ամսին ինձ լքեց: Իսկ հետո վերադարձավ: կարծում եմ՝ նա հաշտվեց իր ճակատագրի հետ»,-պատմել Է Բագուման:
Խոսելով ամուսնու հետ հարաբերությունների մասին՝ Նամանդան ընդգծել Է, որ իր արած ընտրությունը ճիշտ Է համարում: «Երբ գտնում ես մի մարդու, որը համապատասխանում Է քեզ, այլեւս չպետք Է լսես, թե ուրիշներն ինչ են ասում: Պետք Է անսաս սրտիդ ձայնին: Փողն ու արտաքինը չպետք Է խոչընդոտ դառնան»,-ասել Է կինը:
Ինչպես գրում Է Metro-ն, Բագուման ապահովում Է ընտանիքը՝ փող վաստակելով իր համերգներով, որոնց ընթացքում երգում Է եւ կատարում սթենդ-ափ ժանրի կատակերգական համարներ:

‘Uganda’s ugliest man’ has become a father for the eighth time
YEREVAN, JUNE 23, ARMENPRESS: A former cobbler who has been dubbed ‘Uganda’s Ugliest Man’ has become a father for the eighth time, Armenpress reports, citing the Metro. Godfrey Baguma, 47, who is believed to suffer from a rare, unknown medical condition, and his wife Kate Namanda,30, welcomed a baby girl.
Baguma won the less-than-favorable title in 2002, after he entered the competition to make money for his cash-strapped family.
Before his marriage to Kate, Godfrey hadtwochildren with his first wife – but their marriage came to an end when he caught her cheating with another man.
Describing how he wooed Kate initially, Godfrey toldKFM: ‘I stayed with her four years before her people knew where she was. I didn’t want them to see me until we had a child because they would definitely advise her to leave me.
‘She left me when she was six months pregnant but I think she later accepted her fate because she came back two months later’.
‘I told her that I didn’t choose to look the way I do and that if she feels I am a burden, she is free to leave me’.
The couple got married in 2013, and now has six children together – after their first child was born in 2008.
Speaking of their romance, Kate said: ‘Once you find a man you think is right for you, do not listen to what other people say. Follow your heart. Money and physical appearance should not be an issue.’
Godfrey, whose stage name is Ssebabi, now makes most of his money from public appearances, where he sings and performs stand-up comedy.