Ջեյմս Ուորլիքը ժամանել է Երևան
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման խնդրով զբաղվող ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ԱՄՆ համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը ժամանել է Երևան: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին ԱՄՆ համանախագահը գրառում է թողել «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում` տեղադրելով նաև Հանրապետության հրապարակի գեղեցկությունն ընդգծող լուսանկար:
«Ես կրկին Երևանում եմ և անհամբեր սպասում եմ այսօր և վաղը կայանալիք հանդիպումներին` քննարկելու Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորումը»,- նշել է Ուորլիքը:
Հայաստանի մայրաքաղաքում նա հանդիպումներ կունենա ՀՀ պաշտոնատար անձանց հետ` քննարկելու ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցը:

Американский сопредседатель Минской группы ОБСЕ прибыл в Ереван
Американский сопредседатель Минской группы ОБСЕ по нагорно-карабахскому урегулированию Джеймс Уорлик прибыл в Ереван. Как сообщает Арменпресс, об этом Уорлик написал в Твиттере, разместив также фотографию, на которой изображена площадь Республики.
«Я снова в Ереване и с нетерпением жду встреч, которые пройдет сегодня и завтра, чтобы обсудить мирное урегулирование нагорно-карабахского конфликта», - написал Уорлик.
Американский сопредседатель проведет встречи с высокопоставленными лицами Армении для обсуждения вопроса урегулирования нагорно-карабахского конфликта.