Ջեյմս Ուորլիքը ժամանել է Երևան
ԵՐԵՎԱՆ, 9 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության կարգավորման խնդրով զբաղվող ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ԱՄՆ համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը ժամանել է Երևան: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին ԱՄՆ համանախագահը գրառում է թողել «Թվիթեր»-ի իր միկրոբլոգում` տեղադրելով նաև Հանրապետության հրապարակի գեղեցկությունն ընդգծող լուսանկար:
«Ես կրկին Երևանում եմ և անհամբեր սպասում եմ այսօր և վաղը կայանալիք հանդիպումներին` քննարկելու Լեռնային Ղարաբաղի հակամարտության խաղաղ կարգավորումը»,- նշել է Ուորլիքը:
Հայաստանի մայրաքաղաքում նա հանդիպումներ կունենա ՀՀ պաշտոնատար անձանց հետ` քննարկելու ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման հարցը:

James Warlick arrives in capital Yerevan
YEREVAN, JUNE 9, ARMENPRESS. The U.S. Co-Chair of the OSCE Minsk Group James Warlick has arrived in Yerevan. As reports “Armenpress”, posted a photo on Twitter depicting the beauty of Yerevan’s Republic Square.
As reports “Armenpress”, the U.S. Co-Chair of the OSCE Minsk Group, Ambassador James Warlick made the following note in his Twitter page: “I'm back in Yerevan and look forward to meetings today and tomorrow to discuss Nagorno Karabakh peace.”
The U.S. Co-Chair of the OSCE Minsk Group James Warlick will have meetings with Armenian officials to discuss the issue of the Karabakh conflict settlement.