ԵՐԵՎԱՆ, 8 ՀՈւՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետությանտարածքում հունիսի 9-ին հյուսիսային շրջաններում, 10-13-ին շրջանների զգալի մասում երեկոյան ժամերին սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, առանձին վայրերում` կարկուտ: Ամպրոպի ժամանակ սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 20-25 մ/վրկ արագությամբ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՏԿԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից, օդի ջերմաստիճանն էապես չի փոխվի: Քամին՝ հարավարևմտյան՝ 5-10 մ/վրկ:
Երևանում հունիսի 9-13-ի երեկոյան ժամերին սպասվում է ամպրոպ, անձրևի հավանականությունը փոքր է, հնարավոր է քամու ուժգնացում՝ 15-20 մ/վրկ արագությամբ: Հունիսի 9-10-ի ցերեկային ժամերին մայրաքաղաքում կգրանցվի +34 աստիճան, հունիսի 11-13-ին՝ +32 աստիճան:

В республике 9-го июня - на севере, 10-13-го июня - на значительной части территории республики, пройдут осадки, возможны грозы и град. Во время грозы ожидается усиление ветра до 20-25 м/сек. Как сообщили«Арменпресс»из метеослужбы МТУиЧС, температура воздуха особо не изменится. Ветер – юго-западный, до 5-10 м/сек.
В Ереване 9-13-го июня, вечером, пройдут осадки, возможны грозы и град. Во время грозы ожидается усиление ветра до 15-20 м/сек. 9-10-го июня днем температура - +34 градуса, 11-13 –го - +32 градуса.