Երևան կժամանի Միլորադ Դոդիկը
ԵՐԵՎԱՆ, 22 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բոսնիա եւ Հերցեգովինայի կազմում Սերբական Հանրապետության նախագահ Միլորադ Դոդիկնապրիլի 22-ին կժամանի Երևան: Այցը նախատեսված է Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի շրջանակներում: Այս մասին հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով ռուսական «Ռեգնում» գործակալությունը:
Օրերս Միլորադ Դոդիկը «1915-1917թթ. Հայոց ցեղասպանության ճանաչման մասին» հայտարարություն էր ուղարկել խորհրդարան: «Հարկավոր է աշխատանքներ տանել մարդու իրավունքների, միջազգային քրեական իրավունքի պաշտպանության ուղղությամբ, ինչպես նաեւ ընդգծել, որ մարդկության դեմ իրագործված հանցագործությունը վաղեմության ժամկետ չունի, եւ պետք է ներդրում ունենալ ցեղասպանության ժխտման դեմ պայքարում»,- ընդգծել էր Դոդիկը:
Ապրիլի 23-ին Ռուսաստանի, Ֆրանսիայի և Կիպրոսի նախագահների հետ Երևան է ժամանելու նաև Սերբիայի նախագահ Տիմոսլավ Նիկոլիչը:

Milorad Dodik to arrive in Yerevan on April 22
YEREVAN, APRIL 22, ARMENPRESS. Within the framework of the 100th anniversary of the Armenian Genocide, the President of the Republika Srpska entity of Bosnia and Herzegovina Milorad Dodik will arrive in Yerevan on April 22. “Armenpress” reports about this citing the Russian Regnum agency.
Recently, Milorad Dodik has sent a statement titled “On the Recognition of the Armenian genocide of 1915-1917” to the parliament. “It’s necessary to conduct activities in the direction of human rights and protection of the international criminal law, as well as, to highlight the non-applicability of statutory limitations to crimes against humanity and to contribute to the struggle against the genocide denial.”
The President of Serbia Tomislav Nikolić will arrive in Yerevan on April 23 along with the Presidents of Russia, France and Cyprus.