ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետությանտարածքում ապրիլի 18-ին, 19-ի գիշերն սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 19-ին և 20-ին` օրվա երկրորդ կեսին, 20-22-ին շրջանների զգալի մասում ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, հնարավոր է կարկուտ, 21-ի գիշերը հյուսիսային շրջաններում` ինտենսիվ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՏԿԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից, օդի ջերմաստիճանը ապրիլի 18-ին և 19-ի գիշերը կբարձրանա 2-3, աստիճանով, 22-ի ցերեկը կնվազի 1-2 աստիճանով: Քամին հարավարևմտյան՝ 5-10 մ/վրկ արագությամբ, ապրիլի 20-22-ին առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում` 20-25 մ/վրկ արագությամբ:
Երևանում ապրիլի 18-ին, 19-ի գիշերն սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 19-ին, 20-ին՝ գիշերվա առաջին կեսին և օրվա երկրորդ կեսին, 21-22-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ, ամպրոպների ժամանակ քամու ուժգնացում` 15-20 մ/վրկ արագությամբ: Ապրիլի 18-21-ի ցերեկային ժամերին մայրաքաղաքում կգրանցվի +24 աստիճան, ապրիլի 22-ին՝ +22 աստիճան:

В Армении осадков не ожидается
В республике 18-го апреля, 19-го – ночью, осадков не ожидается. 19-20-го апреля - во второй половине дня, 20-22-го - время от времени на значительной части территории республики пройдут осадки, возможны грозы. Как сообщили«Арменпресс»из метеослужбы МТУиЧС, температура воздуха 18-19-го апреля поднимется на 2-3 градуса, 22-го днем – понизится на 1-2 градуса. 20-22- го апреля в отдельных районах ожидается усиление ветра до 20-25 м/сек.
В Ереване 18-го апреля, 19-го – ночью, осадков не ожидается. 19-20-го апреля - во второй половине дня, 21-22-го - время от времени пройдут осадки, возможны грозы, во время грозы усиление ветра до 15-20 м/сек. Температура воздуха 18-21-го апреля ожидается до +24, 22-го апреля - +22 градуса.