ԵՐԵՎԱՆ, 15 ԱՊՐԻԼԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետությանտարածքում ապրիլի 16-18-ին, 19-ի գիշերը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 19-ին` օրվա երկրորդ կեսին, 20-ին` շրջանների զգալի մասում, ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՏԿԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից, օդի ջերմաստիճանն ապրիլի 16-18-ին աստիճանաբար կբարձրանա 2-4, 20-ի գիշերը ևս 3 աստիճանով: Քամին արևելյան՝ 5-10 մ/վրկ արագությամբ:
Երևանում ապրիլի 16-18-ին, 19-ի գիշերն սպասվում է առանց տեղումների եղանակ, 19-ին` օրվա երկրորդ կեսին, 20-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ: Ապրիլի 16-ի ցերեկային ժամերին մայրաքաղաքում կգրանցվի +19 աստիճան, ապրիլի 17-ին՝ +20, ապրիլի 18-20-ին՝ +22 աստիճան:

В республике время от времени ожидаются осадки
В республике 16-18-го апреля, 19-го – ночью, осадков не ожидается. 19-го апреля - во второй половине дня, 20-го - время от времени на значительной части территории республики пройдут осадки, возможны грозы. Как сообщили«Арменпресс»из метеослужбы МТУиЧС, температура воздуха 16-18-го апреля поднимется на 2-4 градуса, 20-го ночью – еще на 3 градуса. Ветер – восточный, 5-10 м/сек.
В Ереване 16-18-го апреля, 19-го – ночью, осадков не ожидается. 19-го апреля - во второй половине дня, 20-го - время от времени пройдут осадки, возможны грозы; температура воздуха 16-го апреля +19, 17-го апреля - +20, 18-20-го апреля - +22 градуса.