ԵՐԵՎԱՆ, 31 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետությանտարածքում ապրիլի 1-ի երեկոյան ժամերին առանձին շրջաններում կա կարճատև անձրևի փոքր հավանականություն, 3-ի ցերեկը, 4-ին շրջանների զգալի մասում սպասվում են տեղումներ: Ապրիլի 2-ին, 5-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ՏԿԱԻՆ հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի պետական ծառայությունից, օդի ջերմաստիճանն ապրիլի 2-ին կբարձրանա 2-3, արևելյան շրջաններում՝ 3-4, 3-ի ցերեկը կնվազի 2-3, 4-ի ցերեկը ևս 5-7 աստիճանով: Քամին արևմտյան` 3-8 մ/վրկ արագությամբ արագությամբ:
Երևանում ապրիլի 1-ին երեկոյան ժամերին կա կարճատև անձրևի փոքր հավանականություն, 3-ի ցերեկը, 4-ին ժամանակ առ ժամանակ սպասվում է անձրև: Ապրիլի 2-ին, 5-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Ապրիլի 1-ի ցերեկային ժամերին մայրաքաղաքում կգրանցվի +18 աստիճան, ապրիլի 2-ին` +20, ապրիլի 3-ին` +18, ապրիլի 4-ին` +11, ապրիլի 5-ին` +16 աստիճան:

1-го апреля вечером в республике пройдут незначительные осадки, 3-го апреля – днем, 4-го – вечером, на значительной части территории республики ожидаются осадки. Как сообщили«Арменпресс»из метеослужбы МТУиЧС, температура воздуха 2-го апреля повысится на 2-3 градуса, 3-го днем на понизится на 2-3 градуса, в восточных областях – на 3-5 градусов. Ветер – западный, 3-8 м/сек.
В Ереване 1-го апреля вечером пройдут незначительные осадки 4-го апреля днем ожидается дождь. 2-5-го апреля осадков не ожидается. Температура воздуха днем 1-го апреля - +18, 2-го апреля - +20, 3-4-го апреля - +18.