Կառավարությունը կընտրի Հայաստանի լավագույն կին գործարարներին
ԵՐԵՎԱՆ, 12 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի տնտեսական զարգացման բնագավառում ձեռնարկատիրական գործունեություն և նախաձեռնողականություն ցուցաբերած կին գործարարները կարժանան ՀՀ վարչապետի մրցանակին: Ինչպես տեղեկացնում է «Արմենպրես»-ը, մեկնարկել է ՀՀ վարչապետի 2015 թվականի «Լավագույն կին գործարար» մրցանակաբաշխությունը:
Տնտեսության տարբեր ճյուղերում կին գործարարների նվաճումները ըստ արժանվույն գնահատելու, հանրահռչակելու և սատարելու նպատակովˋ կառավարությունը մրցանակաբաշխություն է հայտարարել «Լավագույն կին գործատու», «Լավագույն կին նորարար», «Լավագույն կին բարեգործ», «Լավագույն ապրանքանիշ», «Լավագույն երիտասարդ կին գործարար», «Լավագույն սկսնակ կին գործարար» անվանակարգերում:
Մրցույթի պայմանների համաձայնˋ յուրաքանչյուր հայտատու կարող է մասնակցել միայն երկու անվանակարգի՝ իր ընտրությամբ, ամեն անվանակարգի համար նախատեսվում է երկու մրցանակ՝ Երևան քաղաքի և ՀՀ մարզի լավագույն կին գործարարների համար, իսկ հայտատուների ընտրությունը կատարում է մրցութային հանձնաժողովը, որն ստեղծվում է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարի հրամանով:
Մրցանակաբաշխությունը կազմակերպում է ՀՀ էկոնոմիկայի նախարարությունը, իրականացնում է Հայաստանի Փոքր և միջին ձեռնարկատիրության զարգաման ազգային կենտրոնը: Յուրաքանչյուր անվանակարգի համար նախատեսված հայտի ձևը հնարավոր է ստանալ` [email protected] էլեկտրոնային հասցեին նամակ ուղղելով: Լրացված հայտերը պետք է ներկայացնել առցանց տարբերակով` մինչև 2015 թվականի մարտի 25-ը:

YEREVAN, 12 MARCH, ARMENPRESS. Armenia’s best businesswomen will receive the Award of the Prime Minister of the Republic of Armenia for their entrepreneurial activities and for being enterprising in Armenia’s economic development. As “Armenpress” reports, the 2015 Best Businesswoman Award of the Prime Minister of the Republic of Armenia has been launched.
To properly appreciate, popularize and support the achievements of Armenian businesswomen in different branches of the country’s economy, the Armenian government has announced a competition for Best Woman Employer, Best Woman Innovator, Best Woman Benefactor, Best Trademark, Best Young Businesswoman and Best Beginning Businesswoman.
According to the terms and conditions, each applicant can participate in only two categories of her choice. There are two awards for each category for the best businesswomen from Yerevan city and a province of the Republic of Armenia. The applicants will be selected by a contest committee that will be created by the order of the Minister of Economy of the Republic of Armenia.