Կառլա Բրունին մոսկովյան համերգի ժամանակ երգ Է նվիրել ամուսնուն՝ Նիկոլա Սարկոզիին
ԵՐԵՎԱՆ, 3 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Կառլա Բրունին Մոսկվայում կայացած համերգի ժամանակ երգ Է նվիրել իր ամուսնուն՝ Նիկոլա Սարկոզիին: «Տարվա լավագույն երգչուհին» տիտղոսին արժանացած Բրունիի առաջին համերգը Երաժշտության տանն անցել Է անշլագով, տեղեկացնում Է «Արմենպրես»-ը:
Ինչպես եւ Բրունին խոստացել Էր ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ին տված հարցազրույցի ժամանակ, նա կատարել Է «քնքուշ եւ պարզ երգրեր առօրյա կյանքի մասին»: Հանդիսականը լսել Է կոմպոզիցիաներ «սիրահարված աղջկա», «մենության», «սիրահարների», «սիրո», այն «մարդկանց» մասին, «ովքեր հեռացել են»: Արտիստուհին հենց այսպես Է հայտարարել երգերն ունկնդիրներին:
«Իսկ այժմ ես կերգեմ մի երգ իմ տղամարդու մասին: Ինչպես դուք գիտեք, նա բավականին հռչակավոր Է: Ահա թե ինչու երգի մեջ ես նրան ուրիշ անուն եմ տվել»,- հայտարարել Է հերթական կոմպոզիցիան Բրունին՝ հարուցելով ամբողջ դահլիճի ծիծաղը եւ երկարատեւ ծափահարություններ:
Համերգի ընթացքում հանդիսականը դահլիճում նկատել Է երգչուհու «առաջին երկրպագուին»՝ Նիկոլա Սարկոզիին, որը Ռուսաստան Է ժամանել նրա հետ: Ֆրանսիայի նախկին նախագահը նույնպես ստացել Է պատկառելի ծափահարությունների իր բաժինը եւ ինքն Էլ Է խոնարհվել հանդիսականներին:

Карла Бруни посвятила песню супругу Николя Саркози на концерте в Москве
Карла Бруни посвятила песню своему супругу, экс-президенту Франции Николя Саркози на концерте в Москве, сообщает Арменпресс со ссылкой на Итар-Тасс. Первое в российской столице выступление обладательницы титула "Лучшая певица года" прошло с аншлагом в Доме музыки.
Как и обещала Бруни в интервью ИТАР-ТАСС, исполняла она "нежные и простые песни о повседневной жизни". Публика услышала композиции про "влюбленную девушку", "одиночество", "любовников", "любовь", "людей, которые ушли". Именно так артистка объявляла песни слушателям.
"А теперь я спою песню про моего мужчину. Как вы знаете, он достаточно знаменит. Вот почему я дала ему другое имя в песне - Ремо. Думаю, ему идет это имя", - объявила очередную композицию Бруни, вызвав смех всего зала и долгие аплодисменты.
В это же время публика заметила в зале "первого поклонника" певицы - ее супруга Николя Саркози, который приехал в Россию вместе с ней. Экс-президент Франции тоже получил свою солидную порцию аплодисментов и сам поклонился зрителям.