Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Արամ Ա կաթողիկոսը ցավակցագիր է հղել ՀՀ Նախագահին
ԵՐԵՎԱՆ, 17 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսԱրամ Ա.-ն ցավակցագիր է հղել Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանի հոր մահվան կապակցությամբ: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով Մեծի Տանն Կիլիկիոկաթողիկոսության կայքը, ցավակցագրում, մասնավորապես, ասված է.
«Սիրելի՛ պարոն Նախագահ,
Այս առավոտ խոր ցավովիմացանք Ձեր սիրելի հոր՝ Ազատ Ավետիսի Սարգսյանի մահվան գույժը։
Այս տխուր առիթով անձնապես, և հանուն Մեծի Տանն Կիլիկիո կաթողիկոսության միաբանության ու ժողովականության, Ձերդ Վսեմությանն ենք հայտնում մեր խորազգաց ցավակցությունները։
Հայցում ենք Ամենաբարին Աստծուց, որ երկնային երանական խաղաղության մեջ ընդունի Ազատ Ավետիսի Սարգսյանի հոգին և նրան հավիտենական կյանքի արժանացնի։
Աղոթում ենք, որ Բարձրյալն Աստված Ձեզ պարգևի քաջառողջություն, և Սուրբ Հոգու միջոցով մխիթարի Ձեզ և Սարգսյան ընտանիքի սգակիր անդամներին։ Թող Ձեր սիրելի հոր հիշատակը միշտ վառ մնա իր զավակների ու հարազատների հոգիներում»:
Դեկտեմբերի 16-ին, 84 տարեկան հասակում Ստեփանակերտում վախճանվել է ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանի հայրը՝ Ազատ Ավետիսի Սարգսյանը:

Catholicos of Cilicia Aram I sends letter of condolences to Armenia’s President
YEREVAN, DECEMBER 17, ARMENPRESS. Catholicos of Cilicia Aram I sent a letter of condolences to the President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan on the occasion of the death of his father. “Armenprerss” reports citing the website of the Great House of Catholicosate of Cilicia that the letter of condolence runs as follows:
We learnt with deep regret about the death of your beloved father Azat Sargsyan this morning.
On this sad occasion, I personally and for the sake of the Congregation of the Great House of Cilicia Catholicosate, express sincere condolences to Your Majesty.
Weask thekindestfromGod to receive the soul of Azat Avetis Sargsyan in the celestialpeace and worth him with eternal life.
We pray Almighty God to grant you good health and comfort you and the mournful members of Sargsyan family through the Holy Spirit. Let your dear father's memory stay bright in the souls of his children and relatives”.
On December 16, Azat Avetis Sargsyan – the father of President Serzh Sargsyan, has died in Stepanakert in the age of 84.