Ամենայն հայոց Գարեգին Բ կաթողիկոսը շնորհավորական ուղերձ է հղել գիտելիքի օրվա առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ Ամենայն հայոց կաթողիկոսը շնորհավորական ուղերձ է հղել գիտելիքի, գրի ու դպրության օրվա առթիվ: «Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` ուղերձում մասնավորապես ասվում է.«Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածնից հղում ենք Հայրապետական Մեր օրհնությունը Գիտելիքի, գրի և դպրության օրվա առիթով և շնորհավորում կրթական հաստատությունների բոլոր մանկավարժներին, ուսանողներին և աշակերտներին:
Սիրելիներ, տոնական այս օրը դիմավորում ենք ուրախ սրտով ու բարի ցանկություններով: Վստահ ենք, որ մեր նվիրյալ ուսուցիչների և կրթության բարի մշակների ջանքերով մեր զավակների համար, ուսումը, գիրքն ու ընթերցումը դառնում են կյանքի լուսատու կանթեղները: Ուսանեք սիրով, քանի որ սուրբգրային խոսքով` խելացի սիրտը ձեռք է բերում իմացություն, և իմաստունների ականջները փնտրում են ուսանելի խորհուրդներ (Առ. ԺԸ 15):
Մեր հայցն ու աղոթքն է առ Բարձրյալ Տերը, որ աստվածային երկնառաք Իր օրհնությամբ արգասավորվի նոր ուսումնական տարին, և մեր զավակները ջանադրությամբ ամեն ժամ բազմապատկեն իրենց գիտելիքները, որպեսզի իմացությամբ զորացած կարողանան լավագույնս ծառայել մեր Հայրենիքին և Սուրբ Եկեղեցուն:Մեր Տեր Հիսուս Քրիստոսի շնորհը, սերը և ողորմությունը թող լինեն ձեզ բոլորիդ հետ: Ամեն»:

Karekin II congratulates on Day of Knowledge
YEREVAN, SEPTEMBER 2, ARMENPRESS: His Holiness Karekin II, the Catholicos of All Armenians and the Supreme Patriarch sent a congratulatory message on the Day of Knowledge. As reported by Armenpress, the message says in particular: “From the Mother See of Holy Etchmiadzin we extend Our Pontifical blessings on the occasion of the Day of Knowledge, congratulating all the teachers, students and schoolchildren of educational institutions.
Dear Ones, we are greeting this festive day with a joyous heart and amiable goals. We are positive that thanks to the efforts of our dedicated teachers and devoted education staff; education, books and reading become florescent torches in children’s life. Study with love, as it is said in the scripture: "The heart of the discerning acquires knowledge, for the ears of the wise seek it out". (Proverb18 15)
We extend our prayers and plea to Almighty God to make the new academic year productive with His heaven-sent divine blessings. And that our children will continuously multiply their knowledge with their efforts, and reinforced with that knowledge, they will be able to dutifully serve for our Homeland and the Holy Church.