Ռուսաստանի իշխանությունները Էդվարդ Սնոուդենի հետ չեն շփվում. Սերգեյ Լավրով
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒԼԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի իշխանությունները Էդվարդ Սնոուդենի հետ շփվում, հայտարարել Է Սերգեյ Լավրովը: «Մենք Սնոուդենի հետ չենք շփվում»,- հուլիսի 13-ին ասել Է ՌԴ-ի արտաքին գործերի նախարարը, հաղորդում Է «Արմենպրես»-ը՝ հղում անելով ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ-ին:
Նրա խոսքով՝ այն հարցերը, որոնք ԿՀՎ-ի նախկին աշխատակիցը երեկ Շերեմետեւոյում քննարկում Էր ռուաստանցի իրավապաշտպանների հետ, «լայնորեն լուսաբանվել են զանգվածային լրատվամիջոցներում», ես դրանց ծանոթացել եմ ինչպես մնացած բոլորը»:
Նախարարը նշել Է, որ «քաղաքական ապաստան ստանալու համար Ռուսաստանի օրենքները նախատեսում են որոշակի ընթացակարգեր, իսկ առաջին քայլը Միգրացիայի համերկրային ծառայությանը դիմելն Է»:

Сергей Лавров: российские власти не контактируют с Эдвардом Сноуденом
Российские власти не контактируют с Эдвардом Сноуденом, заявил Сергей Лавров. "Мы не контактируем со Сноуденом", - как передаетАрменпресс, об этомсказал сегодня министр иностранных дел РФ.
По его словам, те вопросы, которые вчера экс-сотрудник ЦРУ обсуждал с российскими правозащитниками в Шереметьево,"широко освещались в средствах массовой информации, я ознакомился с ними как и все остальные".
Министр отметил, что "для получения политического убежища российские законы предполагают определенные процедуры, и первый шаг - это обращение в Федеральную миграционную службу".