Հունիսին նախատեսվում է Համաչինական կանանց խորհրդի պատվիրակության այցը Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 15 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ազգային ժողովի փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանը մայիսի 14-ին ընդունել է ՀՀ-ում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան Թիան Չանչունին: Այս մասին «Արմենպրես»-ին հայտնեցին ՀՀ Ազգային ժողովից:Երկու երկրների կանանց հասարակական կազմակերպությունների միջեւ շփումներն ակտիվացնելու նպատակով ՀՀ Ազգային ժողովի փոխնախագահը, ով միաժամանակ նաեւ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության կանանց խորհրդի նախագահն է, դեսպանի միջոցով հրավեր էր փոխանցել Չինաստանում հասարակական եւ քաղաքական ակտիվ գործունեություն ծավալող կանանց` այցելելու Հայաստան, քննարկելու համագործակցության, համատեղ արդյունավետ աշխատանքի ուղղությունները:
Դեսպանը տեղեկացրել է, որ ԱԺ փոխնախագահ Հերմինե Նաղդալյանի հրավերով հունիսին նախատեսվում է Համաչինական կանանց խորհրդի պատվիրակության այցը Հայաստան:Կողմերը համոզմունք են հայտնել, որ պատվիրակության այցը կնպաստի հայ-չինական հարաբերությունների, մասնավորապես երկու կուսակցությունների կանանց միջեւ կապերի զարգացմանն ու ամրապնդմանը:
Հանդիպման ընթացքում խոսվել է երկու երկրների համար կարեւոր նշանակություն ունեցող հարցերում փոխադարձ աջակցության ու միջազգային կառույցներում համագործակցության մասին:

Delegation of All-China Women's Federation to visit Armenia on June
YEREVAN, MAY 15, ARMENPRESS. On May 14 the Vice President of the National Assembly Hermine Naghdalyan received Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the People's Republic of China to the Republic of Armenia Tian Changchun. The National Assembly of the Republic of Armenia informed "Armenpress" about this.
For activating the contacts between the women's NGOs of the two countries the Vice President of the RA National Assembly, who is at the same time also the Chairperson of the Women's Council of the Republican Party of Armenia, has sent an invitation through the Ambassador to the women, who are involved in public and political activities in China, to visit Armenia and discuss the directions of cooperation and joint effective work.
The Ambassador said that at the invitation of the NA Vice President Hermine Naghdalyan the visit of the Delegation of the All-China Women's Federation is designed in June.
The sides expressed conviction that the visit of the delegation would contribute to the development and strengthening of the Armenian-Chinese relations, particularly between the women of the two parties.
In the course of the meeting the sides talked about mutual support in the issues of vital importance for the two countries and cooperation in the international structures.