Սերժ Սարգսյանի եւ Վլադիմիր Պուտինի հանդիպումը կկայանա մարտի 12-ին
ԵՐԵՎԱՆ, 6 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը մարտի 12-ին կհանդիպի Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հետ:Սերժ Սարգսյանը փետրվարի 18-ի նախագահական ընտրություններից հետո իր առաջին այցը կկատարի Ռուսաստան:Ինչպես հաղորդում է«Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով Կրեմլի լրատվական ծառայությունը, բանակցությունների ընթացքում նախատեսվում է քննարկել քաղաքական, առեւտրատնտեսական եւ հումանիտար ոլորտներում բազմաշերտ համագործակցության զարգացմանը վերաբերող առանցքային հարցեր, ինչպես նաեւ ԱՊՀ երկրների ինտեգրացիոն գործընթացների խորացմանը թեմայով հարցեր:
ՌԴ նախագահ Վլադիմիր Պուտինի եւ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի նախորդ հանդիպումը կայացել էր 2012 թ. դեկտեմբերի 19-ին Մոսկվայում՝ ՀԱՊԿ, Եվրազեսի, ինչպես նաեւ Եվրասիական տնտեսական բարձրագույն խորհրդի խորհրդաժողովների ավարտին:

Serzh Sargsyan to meet Vladimir Putin on March 12
YEREVAN, MARCH 6, ARMENPRESS. The President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan will have a meeting with the President of the Russian Federation Vladimir Putin on March 12. This will be Serzh Sargsyan's first visit after the presidential elections, which were held on February 18. As reports "Armenpress" citing the Press Service of Kremlin, during the negotiations the interlocutors will discuss a number of issues regarding the development of the comprehensive cooperation in the spheres of politics, trade, and economy, and in the humanitarian sphere as well. A row of issues regarding the strengthening of integration procedures of the CIS countries will also be discussed at the course of the upcoming meeting.
The last meeting between the President of the Republic of Armenia Serzh Sargsyan and the President of the Russian Federation Vladimir Putin was held in Moscow on December 19, 2012.