Լիտվայի ընտրանու դեմ խաղին հարցականի տակ է Հայաստանի հավաքականի մի քանի առաջատար ֆուտբոլիստի մասնակցությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Լիտվայի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի դեմ նոյեմբերի 14-ին կայանալիք խաղին հարցականի տակ է մեր ընտրանու մի քանի առաջատար ֆուտբոլիստների մասնակցությունը: Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ` ինչպես նոյեմբերի 13-ին լրագրողների հետ հանդիպմանը նշեց Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը, վնասվածքի պատճառով խաղին չի մասնակցիՅուրա Մովսիսյանը. հարձակվողըբժշկական հետազոտություն կանցնի Գերմանիայում:
Լիտվայի հետ խաղը վերջինը կլինի հավաքականի երկար տարիների ավագ Սարգիս Հովսեփյանի կարիերայում: «Ես միշտ կողմ եմ եղել, որ նա մնա, բայց դա նրա անձնական որոշումն է»,-ասաց Մինասյանը: Հավաքականի գլխավոր մարզիչը դրական բնութագրեց Հովսեփյանին` նրան համարելով «մեծ պրոֆեսիոնալ և լեգենդար ֆուտբոլիստ»:
Հայաստանի ֆուտբոլի ընտրանու գլխավոր մարզիչը նշեց նաեւ, որ Լիտվայի հավաքականին հաղթելու մեծ ցանկություն կա:
Հայաստանի ու Լիտվայի ֆուտբոլի հավաքականների ընկերական խաղը տեղի կունենա նոյեմբերի 14-ին` Վազգեն Սարգսյանի անվան Հանրապետական մարզադաշտում: Մեր ընտրանին Լիտվայի դեմ ընկերական խաղ է անցկացրել նաև 2011թ. օգոստոսի 10-ին, Կաունասում։ Հանդիպումն ավարտվել էր տանտերերի հաղթանակով` 3։0 հաշվով։

Участие нескольких ведущих футболистов армянской сборной в матче с Литвой все еще под вопросом
14 ноября предстоит встреча национальных сборных Армении и Литвы по футболу, однако, участие некоторых наших ведущих игроков в этом матче пока не подтверждено. Как сообщает Арменпресс, на встрече с журналистами 13 ноября главный тренер армянской сборной Вардан Минасян отметил, что из-за травмы в игре не примет участие Юра Мовсисян, который должен пройти медобследование в Германии.
Матч с литовской командой станет последним в карьере Саргиса Овсепяна, уже долгие годы капитана сборной Армении. «Я всегда был за то, чтобы он остался. Но это его личное решение», - сказал Минасян. Главный тренер команды считает Овсепяна «большим профессионалом и легендарным футболистом».
Вардан Минасян подчеркнуд, что наши футболисты очень хотят добиться победы в матче с литовцами.
Товарищеская встреча сборных Армении и Литвы состоится 14 ноября на Республиканском стадионе имени В.Саркисяна. Предыдущая товарищеская встреча между двумя этими командами состоялась 10 августа 2011 года в Каунасе и завершилась победой хозяев поля со счетом 3:0.