Վլադիմիր Պուտինը շնորհավորական ուղերձ է հղել Սերժ Սարգսյանին Հայաստանի անկախության առթիվ
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի անկախության 21-րդ տարեդարձի առթիվ ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանին շնորհավորական ուղերձ է հղել Ռուսաստանի Դաշնության նախագահ Վալդիմիր Պուտինը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին ՀՀ Նախագահի մամլո գրասենյակից, ուղերձում, մասնավորապես, ասված է.
Ընդունեք անկեղծ շնորհավորանքներ Հանրապետության ազգային տոնի՝ Անկախության օրվա առթիվ: Վերջին տարիներին Հայաստանը նշանակալի հաջողությունների է հասել սոցիալական և տնտեսական ոլորտներում: Աճում է Ձեր երկրի հեղինակությունը տարածաշրջանային և միջազգային ասպարեզներում:
Գոհունակությամբ եմ նշում հայ-ռուսական հարաբերությունների բարեկամական, կառուցողական բնույթը, որը լիովին հաստատվեց Մոսկվայում մեր վերջին հանդիպման ժամանակ: Վստահ եմ, որ համատեղ ջանքերով մենք կշարունակենք ամրապնդել մեր պետությունների միջև ռազմավարական գործընկերությունը, ընդլայնել ԱՊՀ և ՀԱՊԿ ինտեգրացիոն մեխանիզմների շրջանակներում արդյունավետ փոխգործակցությունը: Դա, անկասկած, համապատասխանում է Հայաստանի և Ռուսաստանի քաղաքացիների արմատական շահերին, ընթանում է տարածաշրջանային կայունության և անվտանգության ապահովման հունով:
Հարգելի՛ Սերժ Ազատի,
Ցանկանում եմ Ձեզ քաջառողջություն, երջանկություն և հաջողություններ, իսկ Ձեր բոլոր հայրենակիցներին՝ բարեկեցություն և բարգավաճում»:

Растет авторитет Армении на региональной и международной арене: Президент России
Президент России Владимир Путин направил поздравительное послание главе Армении Сержу Саргсяну по случаю Дня независимости.
Как сообщилиАрменпрессв пресс-службе президента Армении впослании, в частности, говорится:
Примите искренние поздравления по случаю национального праздника Республики – Дня независимости.
За последние годы Армения добилась значительных успехов в социальной и экономической областях. Растет авторитет Вашей страны в региональных и международных делах.
С удовлетворением отмечаю дружественный, конструктивный характер российско-армянских отношений, в полной мере подтвердившийся в ходе нашей недавней встречи в Москве. Уверен, что совместными усилиями мы будем и далее укреплять стратегическое партнерство между нашими странами, расширять продуктивное взаимодействие в рамках интеграционных механизмов СНГ и ОДКБ. Это, несомненно, отвечает коренным интересам граждан России и Армении, идет в русле обеспечения региональной стабильности и безопасности.
Желаю Вам, уважаемый Серж Азатович, крепкого здоровья, счастья и успехов, а всем Вашим соотечественникам – благополучия и процветания».