Արամ Ա կաթողիկոսը շնորհավորել է Իրանի հեղափոխության 33-րդ տարեդարձի առթիվ
ԱՆԹԱԼԻԱՍ, 2 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Իրանի Իսլամական Հանրապետության հեղափոխության 33-ամյակին նվիրված` փետրվար 1-ին Լիբանանում Իրանի Իսլամական Հանրապետության հյուպատոսարանի և Լիբանանի Համալսարանի նախաձեռնությամբ տեղի է ունեցել «Իրանի Իսլամական Հանրապետության Սահմանադրության այժմեականությունն ու Կրոնական Փոքրամասնություններ»-ը թեմայով համագումար:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Մեծ Տանն Կիլիկիայի կաթողիկոսությունից, համագումարին իրենց մասնակցությունն են ունեցել նաև Թեհրանի Հայոց թեմի Առաջնորդ Գերշ. Տ. Սեպուհ Արքեպիսկոպոս Սարգիսեանը, Գերշ. Տ. Նորայր Եպիսպոկոս Աշըգեանը, եղել են նաև Մեծի Տանն Կիլիկիայի Կաթողիկոսության ներկայացուցիչները:
Հայկական համայնքի ներկայացուցիչները համագումարի ընթացքում հանդես են եկել նաև զեկույցներով: Մասնավորապես Սեպուհ Արք. Սարգիսեանը ներկայացրել է Իրանում հայ համայնքի ներգրավածությունն Իրանի Իսլամական Հանրապետության ներքին կյանքում: Նա իր խոսքում նաև փոխանցել է Մեծի Տանն Կիլիկիայի կաթողիկոս Արամ Ա-ի ողջյուններն ու շնորհավորունքները Իսլամական Հեղափոխության 33-րդ տարեդարձին առթիվ:

Catholicos Aram I congratulates on 33rd anniversary of Iranian Revolution
Constitution of the Islamic Republic of Iran and the Religious Minorities" was held February 1 in Lebanon on the initiative of the Consulate of Iran and University of Lebanon. The assembly was dedicated to the 33rd anniversary of the Iranian Revolution
Press service of the Catholicosate of the Great House of Cilicia told Armenpress that Head of the Armenian Diocese of Tehran Archbishop Sepuh Sargisean and representatives of the Catholicosate of the Great House of Cilicia participated in the assembly.
The representatives of the Armenian community delivered speeches during the assembly. In particular, the head of the Armenian Diocese of Tehran presented the involvedness of the Armenian community of Iran in the country's domestic life. In his speech he also conveyed the warm greetings of the Catholicos of the Great house of Cilicia Aram I and his congratulations on the 33rd anniversary of the Iranian Revolution.