Հանրապետությունում առաջիկա երկու օրերին սպասվում է անկայուն եղանակ
ԵՐԵՎԱՆ, 2 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հանրապետությունում առաջիկա երկու օրերին սպասվում է անկայուն եղանակ: Ինչպես «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում նշեց ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարության «Հայպետհիդրոմետ» ծառայության հիդրոօդերեւութաբանական եւ կանխատեսումների բաժնի առաջատար մասնագետ Ռիտա Աբրահամյանը, առաջիկա 2 օրերին' ցերեկվա երկրորդ եւ գիշերվա առաջին կեսին, սպասվում են տեղումներ: Կլինի ամպրոպ, անձրեւ, տեղ-տեղ սպասվում է կարկուտ:
Առաջիկա 2 օրերին օդի ջերմաստիճանը Արարատյան դաշտավայրում կնվազի 2-4 աստիճանով, իսկ լեռնային շրջաններում, մասնավորապես' Լոռիում, Տավուշում եւ հյուսիսարեւելյան հատվածներում կնվազի մինչեւ 7 աստիճանով: Լեռնային շրջաններում օդի միջին ջերմաստիճանը կլինի 15-20, իսկ Արարատյան դաշտավայրում' 23-28: Ռ. Աբրահամյանի խոսքով' նվազումից հետո օդի ջերմաստիճանը կպահպանվի երկու օր:

В ближайшие два дня в Армении ожидается нестабильная погода
В ближайшие два дня в Армении ожидается нестабильная погода. Как сказала в беседе с Арменпресс ведущий специалист отдела гидрометеорологических прогнозов службы «Армгосгидромет» Рита Абрамян, в эти два дня во второй половине дня и в первой половине ночи ожидаются осадки: будет облачно, ожидается дождь, а местами и град.
Температура воздуха в Араратской долине снизится на 2-4 градуса, а в горных районах, в частности, в Лори, Тавуше и северовосточных районах - до 7 градусов. В горных районах средняя температура воздуха составит 15-20 градусов, а в Араратской долине – 23-28. По словам Р.Абрамян, после снижения эта температура продержится два дня.