Արարատ Միրզոյանը սեպտեմբերի 14-ին կհանդիպի արտաքին քաղաքականությամբ հետաքրքրվող երիտասարդների հետ
ՀՀ արտաքին գործերի և միջազգային առևտրի նախարար Արարատ Միրզոյանը սեպտեմբերի 14-ին կհանդիպի Հայաստանի արտաքին քաղաքականությամբ հետաքրքրվող երիտասարդների հետ։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունը։
«Զրույց ԱԳՄԱ նախարարի հետ» խորագրով քննարկմանը կարող են մասնակցել 18-ից 35 տարեկան երիտասարդները։
Քննարկման հիմնական թեմաներն են լինելու Հայաստանի նոր ձևավորված կառավարության արտաքին քաղաքականության առաջնահերթությունները, միջազգային համագործակցության նոր հնարավորություններն ու հեռանկարները, դրանց կյանքի կոչման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքները, ինչպես նաև տարածաշրջանային և միջազգային զարգացումները։
Հանդիպումը կանցկացվի հարցուպատասխանի ձևաչափով, և մասնակիցները հնարավորություն կունենան իրենց հետաքրքրող հարցերն ուղղել նախարար Արարատ Միրզոյանին։
Քննարկմանը մասնակցելու համար անհրաժեշտ է մինչև սեպտեմբերի 10-ը՝ ժամը 15:00-ն, ներկայացնել մասնակցության հայտ։
Հանդիպումը տեղի կունենա սեպտեմբերի 14-ին՝ ժամը 16:00-ին։ Անցկացման վայրի մասին մասնակիցներին կտեղեկացվի լրացուցիչ։

Ararat Mirzoyan to meet young people interested in foreign policy on September 14
Armenian Minister of Foreign Affairs and International Trade Ararat Mirzoyan will meet young people interested in Armenia’s foreign policy on September 14, the Armenian Foreign Ministry said.
Young people aged between 18 and 35 can take part in the discussion entitled “Conversation with the Minister of Foreign Affairs and International Trade”.
The main topics of the discussion will include the foreign policy priorities of Armenia’s newly formed government, new opportunities and prospects for international cooperation, the work being carried out to implement them, as well as regional and international developments.
The meeting will be held in a question-and-answer format, and participants will have the opportunity to put their questions to Minister Ararat Mirzoyan.
Those wishing to take part in the discussion must submit an application by 3:00 p.m. on September 10.
The meeting will take place at 4:00 p.m. on September 14. Participants will be informed of the venue separately.