Պուտինը հայտարարել է ԱՄՆ վարչակազմի հետ շփումների շարունակման մասին
Մոսկվայի և Վաշինգտոնի շփումները շարունակվում են: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինն Արևելյան տնտեսական համաժողովի լիագումար նիստում:
«Ինչ վերաբերում է ԱՄՆ վարչակազմի հետ մեր շփումներին, ապա դրանք շարունակվում են: Մենք շփման մեջ ենք ԱՄՆ վարչակազմի հետ, և շփման մեջ ենք մինչև հիմա: Եվ հույս ունեմ, որ այդ շփումները կշարունակվեն», - Պուտինի խոսքերն է մեջբերում ՏԱՍՍ գործակալությունը:
Նա նաև նշել է, որ իր ընկալմամբ՝ ԱՄՆ նախագահը տրամադրված է Ռուսաստանի հետ դրական, կառուցողական աշխատանքի։ Պուտինի խոսքով՝ բոլորն արդեն գիտեն շփումների մասին հատուկ ծառայությունների գծով, վարչակազմի այն ներկայացուցիչների գծով, որոնց ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը նշանակում է Ռուսաստանի հետ երկխոսությունը շարունակելու համար:
«Այս ամենը գործում է: Հույս ունեմ, որ դա, ի վերջո, կհանգեցնի դրական արդյունքի», - հավելել է Ռուսաստանի ղեկավարը:

Путин заявил о продолжении контактов с администрацией США
Контакты между Москвой и Вашингтоном продолжаются. Как передает “Арменпресс”, об этом заявил президент России Владимир Путин на пленарном заседании Восточного экономического форума.
“Что касается наших контактов с американской администрацией, то они продолжаются. Мы в контакте с американской администрацией, и сейчас в контакте до сих пор. И, надеюсь, эти контакты будут продолжаться”, — цитирует Путина ТАСС.
Он также отметил, что, по его мнению, президент США настроен на позитивную, конструктивную работу с Россией. По словам Путина, о контактах в сфере спецслужб, в сфере тех представителей администрации, которых президент США Дональд Трамп назначает для продолжения диалога с Россией, уже все знают.
“Все это работает. Надеюсь, в конце концов и приведет к положительному результату”, — добавил российский лидер.