«Բուլղարիա Էյր»-ը «Եվրատեսիլ 2027»-ից առաջ Սոֆիա-Բուրգաս լրացուցիչ չվերթեր կիրականացնի. BTA
«Բուլղարիա Էյր»-ը կավելացնի դեպի Բուրգաս չվերթերի քանակը «Եվրատեսիլ 2027» երգի մրցույթի համար։ Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է Բուլղարիայի ազգային լրատվական գործակալությունից (BTA), այս մասին հայտարարել է ազգային ավիափոխադրողը:
2027 թ. մայիսի 2-19 Սոֆիա-Բուրգաս-Սոֆիա երթուղով օրական կիրականացվի մինչև երկու չվերթ: Մրցույթին նախորդող օրերին երեկոյան կանոնավոր չվերթերին կավելացվեն նաև կեսօրվա չվերթեր՝ ապահովելով հարմարավետ կապ Սոֆիայի Վասիլ Լևսկի օդանավակայան միջազգային չվերթերով ժամանող ուղևորների համար:
Եզրափակչին հաջորդող օրերին չվացուցակը կներառի նաև Բուրգասից դեպի Սոֆիա առավոտյան չվերթեր՝ սպասվող հետադարձ երթևեկությունը կարգավորելու և մայրաքաղաքից միջազգային չվերթերով հետագա կապ ապահովելու համար:
Ավիաընկերությունը հայտարարել է, որ փոփոխված չվացուցակը նախատեսված է հանդիսատեսի, հյուրերի, լրատվամիջոցների ներկայացուցիչների և այլ անձանց համար, ովքեր պլանավորում են այցելել Սևծովյան քաղաք 2027 թվականի ամենամեծ միջազգային երաժշտական միջոցառումներից մեկի ժամանակ: Սոֆիայով ճանապարհորդող ուղևորները նաև կունենան հասանելիություն «Բուլղարիա Էյր»-ի միջազգային ցանցին, որը ներառում է Եվրոպայի և Մերձավոր Արևելքի ավելի քան 20 ուղղություն։
Երթուղին կիրականացվի Airbus A220 ինքնաթիռով, որն ավիաընկերության ամենանոր սերնդի ինքնաթիռն է։
Դեպի Բուրգաս 2027 թ. մայիսին լրացուցիչ չվերթերն այժմ հասանելի են ամրագրման համար։ Տոմսերը կարելի է ձեռք բերել «Բուլղարիա Էյր»-ի պաշտոնական կայքի և բջջային հավելվածի միջոցով, ավիաընկերության՝ Բուլղարիայում և արտերկրում գտնվող գրասենյակներում, ինչպես նաև գործընկեր գործակալությունների ցանցի միջոցով։
Բուրգասը կհյուրընկալի «Եվրատեսիլ» երգի մրցույթը 2027 թվականին։ Երկու կիսաեզրափակիչները տեղի կունենան «Արենա Բուրգասում» մայիսի 11-ին և 13-ին, իսկ մեծ եզրափակիչը՝ մայիսի 15-ին։ Քաղաքն ընտրվել է Բուլղարիայի ազգային հեռուստատեսության և Եվրոպական հեռարձակողների միության կողմից, իսկ որոշումը հրապարակվել է օգոստոսի 13-ին։

Bulgaria Air увеличит количество рейсов София-Бургас в преддверии Евровидения-2027 - BTA
Bulgarga Air увеличит количество рейсов в Бургас в преддверии песенного конкурса Евровидение-2027. Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Болгарское национальное информационное агентство (BTA), об этом заявила национальная авиакомпания.
Со 2 по 19 мая 2027 года по маршруту София-Бургас-София будет выполняться до двух рейсов в день. В дни, предшествующие конкурсу, к регулярным вечерним рейсам будут добавлены дневные рейсы, что обеспечит удобную пересадку для пассажиров, прибывающих в аэропорт Васила Левски в Софии международными рейсами.
В дни после финала в расписание также будут включены утренние рейсы из Бургаса в Софию для размещения ожидаемого обратного потока и обеспечения стыковочных рейсов с международными рейсами из столицы.
Авиакомпания заявила, что пересмотренное расписание разработано с учетом потребностей зрителей, гостей, представителей СМИ и других лиц, планирующих посетить черноморский город в связи с одним из крупнейших международных музыкальных событий 2027 года. Пассажиры, путешествующие через Софию, также смогут воспользоваться международной сетью Bulgaria Air, которая включает более 20 направлений в Европе и на Ближнем Востоке.
Рейс будет обслуживаться самолетом Airbus A220, последним поколением самолетов авиакомпании.
Дополнительные рейсы в Бургас в мае 2027 года уже доступны для бронирования. Билеты можно приобрести на официальном сайте и в мобильном приложении Bulgaria Air, в офисах авиакомпании в Болгарии и за рубежом, а также через сеть партнерских агентств.
Бургас примет конкурс песни «Евровидение» в 2027 году. Два полуфинала пройдут на арене «Бургас» 11 и 13 мая, а гранд-финал — 15 мая. Город был выбран Болгарским национальным телевидением и Европейским вещательным союзом, и решение было объявлено 13 августа.