ԱԺ-ն օգոստոսի 20-ին լրացուցիչ նիստ կգումարի
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ ԱԺ փոխնախագահ Վահագն Ալեքսանյանն ասաց, որ ժամը 18։30-ից 20։00-ն կանցկացվի մեկ լրացուցիչ նիստ։
Հարցին կողմ է քվեարկել 56, դեմ՝ 3 պատգամավոր։
Հիշեցնենք, որ ԱԺ 12 հանձնաժողովներից 3-ում նախագահի թեկնածու առաջադրելու իրավունքը պատկանում է «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցությանը։ Օգոստոսի 20-ին տեղի է ունեցել ԱԺ 12 հանձնաժողովների նախագահների ընտրության քվեարկությունը, «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության առաջադրած երեք թեկնածուներն էլ չեն ընտրվել, ուստի խմբակցությունը պետք է առաջադրի նոր թեկնածուների։
Այս պահին քննարկվում է «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցության կողմից Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում առաջադրված Լիանա Մանուկյանի թեկնածությունը։

Национальное Собрание Армении проведет 20 августа дополнительное заседание
По сообщению Арменпресс, заместитель председателя НС Ваагн Алексанян заявил, что дополнительное заседание состоится с 18:30 до 20:00.
За этот вопрос проголосовали 56 депутатов, против — 3.
Напомним, что право выдвигать кандидата в председатели в 3 из 12 комиссий НС принадлежит фракции «Сильная Армения». 20 августа состоялось голосование по выборам председателей 12 комиссий НС, и ни один из трех кандидатов, выдвинутых фракцией «Сильная Армения», не был избран, поэтому фракции придется выдвинуть новых кандидатов.
В данный момент обсуждается кандидатура Лианы Манукян, выдвинутой фракцией «Сильная Армения» на должность председателя постоянной комиссии по финансово-кредитно-бюджетным вопросам.