ԱԺ-ում քննարկվում է աշխատանքի և բարեկեցության հանձնաժողովի նախագահ ընտրելու հարցը. թեկնածուն Նազելի Բաղդասարյանն է
Ազգային ժողովը քննարկում է աշխատանքի և բարեկեցության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում Նազելի Բաղդասարյանի թեկնածության հարցը։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Նազելի Բաղդասարյանի թեկնածությունն առաջադրել է ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունը։
Նազելի Բաղդասարյանն իր ելույթում շնորհակալություն հայտնեց խմբակցությանը և կուսակցության վարչությանը իր թեկնածությունը դիտարկելու համար։
Մինչ այդ ԱԺ Եվրոպական ինտեգրման հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցությունն առաջադրել է Արեգա Հովսեփյանի թեկնածությունը։
Առողջապահության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն առաջադրել է Լուսինե Բադալյանի թեկնածությունը։
Մարդու իրավունքների պաշտպանության և հանրային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում «Հայաստան» խմբակցությունն առաջադրել է Լիլիթ Գալստյանի թեկնածությունը։
Կրթության, գիտության, մշակույթի, սպորտի և սփյուռքի հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն առաջադրել է Սիսակ Գաբրիելյանի թեկնածությունը։
Տարածքային կառավարման և շրջակա միջավայրի պահպանության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցությունն առաջադրել է Դավիթ Ղազինյանի թեկնածությունը։
Տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն առաջադրել է Բաբկեն Թունյանի թեկնածությունը։
Ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում «Ուժեղ Հայաստան» խմբակցությունն առաջադրել է Հայկ Ֆարմանյանի թեկնածությունը։
Պետական-իրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն առաջադրել է Արուսյակ Ջուլհակյանի թեկնածությունը։
Պաշտպանության և անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահի պաշտոնում «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն առաջադրել է Վիլեն Գաբրիելյանի թեկնածությունը։

В Национальном Собрании Армении обсуждается вопрос избрания председателя Комитета по труду и социальному обеспечению: кандидат - Назели Багдасарян
Национальное Собрание Армении обсуждает вопрос выдвижения кандидатуры Назели Багдасарян на должность председателя постоянного комитета по труду и социальному обеспечению.
По сообщению Арменпресс, кандидатуру Назели Багдасарян выдвинула фракция «Гражданский договор».
В своем выступлении Назели Багдасарян поблагодарила фракцию и правление партии за рассмотрение ее кандидатуры.
Ранее фракция «Сильная Армения» выдвинула Арегу Овсепян на должность председателя постоянного комитета НС по европейской интеграции.
Фракция «Гражданский договор» выдвинула Лусине Бадалян на должность председателя постоянного комитета по здравоохранению.
Фракция «Армения» выдвинула Лилит Галстян на должность председателя постоянного комитета по защите прав человека и общественной деятельности.
Фракция «Гражданский договор» выдвинула Сисака Габриеляна на должность председателя постоянного комитета по образованию, науке, культуре, спорту и диаспоре.
Фракция «Сильная Армения» выдвинула Давида Газиняна на должность председателя постоянного комитета по территориальному управлению и охране окружающей среды.
Фракция «Гражданский договор» выдвинула Бабкена Туняна на должность председателя постоянного комитета по экономическим вопросам.
Фракция «Сильная Армения» выдвинула Айка Фарманяна на должность председателя постоянного комитета по финансовым, кредитным и бюджетным вопросам.
Фракция «Гражданский договор» выдвинула Арусяк Джулгакяна на должность председателя постоянного комитета по государственным и правовым вопросам.
Фракция «Гражданский договор» выдвинула Вилена Габриеляна на должность председателя постоянного комитета по обороне и безопасности.